terazmuzyka.pl
 
TAGI: pink floyd

Delicate Sound of Thunder

"Delicate Sound of Thunder" to podwójny album Pink Floyd, na którym znalazły się fragmenty pięciu nowojorskich koncertów zespołu, które odbyły się w sierpniu 1988 roku.

Wykonawca: Pink Floyd


INFORMACJE DODATKOWE:
Rodzaj albumu: Koncertowy
Data wydania albumu: 22 listopada 1988
Produkcja: David Gilmour
Wydawca: EMI
Style: Rock Progresywny
Nasza ocena
Ocena społeczności 8.6
Oceniono na "10": 8 razy
Oceń -

Dokument z gigantycznej trasy zespołu, już w składzie bez Watersa. Repertuar tego dwupłytowego albumu wypada bardzo przekonująco – obok ówczesnych nowości z A Momentary Lapse Of Reason tworzą go utwory sprzed lat, niemniej jednak te bardziej gilmourowe niż watersowskie. Okazało się, że zespół i bez swego byłego lidera-basisty, potrafi rozgrzać publiczność do białości. Już sam początek jest bombowy – Shine On You Crazy Diamond od pierwszych dźwięków wprowadza w trans. Nowsze rzeczy wypadają bardzo poprawnie. Utwory pozbawione są wprawdzie jakichś znaczących modyfikacji w stosunku do studyjnych oryginałów, ale trudno z tego czynić zarzut. Niemniej jednak warto odnotować zakończenie Learning To Fly, gdzie dodatkowo pograli sobie obaj perkusiści i basista. Na pewno też Run Like Hell w tej wersji zyskał jeszcze na witalności i stanowi świetne zwieńczenie koncertu. Poza tym normalny dla Pink Floyd, czyli bardzo wysoki poziom: Time, Wish You Were Here, Comfortably Numb – te tytuły mówią same za siebie. [2004]

Recenzja Pink Floyd - Delicate Sound of Thunder

Autor: Paweł Brzykcy
W przyszłym miesiącu swoje wznowienia na winylach będą miały dwa albumy Pink Floyd – „Delicate Sound Of Thunder” oraz „A Collection Of Great Dance Songs”.
 
Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
© 2013-2020 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group