terazmuzyka.pl
 
TAGI: chili, hot, peppers, Red, rhcp, you

I’m With You

"I'm With You" to pierwsza płyta Red Hot Chili Peppers z Joshem Klinghofferem. Album zadebiutował jako numer jeden w 18 różnych państwach, między innymi w Wielkiej Brytanii.

Wykonawca: Red Hot Chili Peppers


INFORMACJE DODATKOWE:
Rodzaj albumu: Studyjny
Rok wydania albumu: 2011
Produkcja: Rick Rubin
Wydawca: Warner
Style: Funk Rock, Hard Rock, Rap Rock, Rock
Nasza ocena
Ocena społeczności 7.4
Oceń -

Kolejna rewolucja na stanowisku gitarzysty. Tym razem bez dramatów – John Frusciante przekazał pałeczkę swojemu kumplowi i muzycznemu współpracownikowi. Josh Klinghoffer namieszał nawet bardziej niż Dave Navarro. A może to zespół, korzystając z okazji, zmienił oblicze, a młodziak tylko poszedł za ciosem?

Bo trudno mówić o jakimś jego wyrazistym stylu. Potrafi grać funkowo, w stylu Mother’s Milk (Look Around), serwować oszczędne zagrywki, jak z Blood Sugar (The Adventures Of Rain Dance Maggie) albo – to najbardziej oryginalne – odpalać dziwne, niby-elektroniczne odgłosy (Factory Of Faith). Czasami eksploduje ścianą przesterowanego dźwięku kojarzącego się z Navarro (Monarchy Of Roses). W solówkach jest raczej oszczędny, ze skłonnością do brzmieniowego eksperymentowania. Akompaniując w balladach wtapia się natomiast w tło. Zagadką pozostaje zresztą, dlaczego większość jego partii na płycie wycofana jest w miksie. Zwłaszcza po gitarowej orgii Stadium Arcadium... Acha, Josh lubi pośpiewać w harmoniach, a jego barwa momentami zbliża się do żeńskiej.

Można podejrzewać, że namieszał przy tej płycie Flea, który rozwijał się m.in. na drodze studiowania muzyki klasycznej. Stąd zamiłowanie do instrumentów klawiszowych, zarówno jeśli chodzi o wyraźne wprowadzanie ich do brzmienia (Happiness Loves Company, Even You Brutus?), jak punkt wyjścia kompozycji (Police Station – niewydanie tak uroczej ballady na singlu to zbrodnia). Przy czym zastosowane są aranżacje nawiązujące do lat 70. Pchła zgłębiał też muzykę afrykańską. Nie dziwi więc rytmika Dance, Dance, Dance i wprowadzenie dodatkowych przeszkadzajek, za które odpowiadał brazylijski perkusjonista Mauro Refosco.

I’m With You to płyta zespołu w okresie przejściowym. Muzycy ciągle sięgają po stare, a nowe jeszcze się do końca nie wykluło. [2016]

Recenzja Red Hot Chili Peppers - I’m With You

Autor: Bartek Koziczyński
Lista utworów
Komentarze (1)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Maksymilian Solarski dodano: 16.11.2016, 20:20 #1
Recenzja z opóźnieniem
Lubię tę płytę. Nawet bardzo. Najbardziej siada oczywiście Police Station. Cieszę się że największy polski ekspert od tej kapeli napisał o niej kilka słów. Szczędząc nadmiernej krytyki przy tym Uśmiech
Skład nagrywający płytę
© 2013-2020 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group