terazmuzyka.pl
 
TAGI: korn

Follow the Leader

Dla zespołu Korn ich trzeci studyjny album "Follow the Leader" był przełomowy. Rozpoczął ich drogę na muzyczne i finansowe szczyty.

Wykonawca: Korn


INFORMACJE DODATKOWE:
Rodzaj albumu: Studyjny
Data wydania albumu: 18 sierpnia 1998
Produkcja: Steve Thompson, Toby Wright
Wydawca: Immortal, Epic
Style: Nu Metal, Rap Metal
Nasza ocena
Ocena społeczności 8.4
Oceniono na "10": 5 razy
Oceń -

Właściwe proporcje stylistyczne i spora dawka melodyjności otwierającej drogę na listy przebojów... Ta płyta wyniosła ich na szczyt.

Jest bas chwytający za przeponę i targający słuchaczem po pokoju? Jest. Są riffy mocne jak słowa Andrzeja Leppera? Są. Słychać gitarową ekwilibrystykę typu bulgoty, popiskiwania i zgrzyty? Słychać. I żaden z tych elementów nie bierze góry nad pozostałymi! Spaja to wszystko jeszcze lepsza niż poprzednio produkcja Steve’a Thompsona i Toby’ego Wrighta.

A pan Davis nie wstydzi się zaśpiewać tak, że łatwo powtórzyć przy goleniu. Nic dziwnego, że album zadebiutował na pierwszym miejscu listy „Billboardu”.

Najlepszy towar sprzedają na początku. It’s On, Freak On The Leash i Got The Life, z których najbardziej podnieca ten środkowy. „Skradający się” śpiew w zwrotce, zapadający w pamięć mostek (Sometimes I cannot take this place, Sometimes it’s my life I can’t take) plus mocny refren. Do tego szalone przedrzeźnianie – jak wiemy z klipu – rewolwerowego pocisku. Dalej na płycie jest po prostu ostro, z przerwami na chwile hiphopowego oddechu (kolejni goście to Ice Cube, Fred Durst i kolega z zespołu Pharcyde). Z rzeczy nietypowych: pod koniec wracają dudy wsparte mocarnym riffem, a po kilku minutach ciszy czai się ukryta przeróbka piosenki Cheecha i Chonga, w której kornowcy pozamieniali się instrumentami. Nie każdy też numeruje piosenki na płycie zaczynając od trzynastki. [2000]

Recenzja Korn - Follow the Leader

Autor: Bartek Koziczyński
Zespół Korn zamierza świętować z okazji 20. rocznicy wydania płyty „Follow The Leader”. Przełomowy dla zespołu i nurtu numetal album ukazał się w sierpniu 1998 roku.
 
Już jutro Korn wystąpi na warszawskim Torwarze. Z tej okazji postanowiliśmy wybrać najlepsze płyty zespołu.
 
Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Skład nagrywający płytę
 •  
  Jonathan DavisWokal
 •  
  James "Munky" ShafferGitara
 •  
  Brian "Head" WelchGitara
 •  
  Reginald "Fieldy" ArvizuBas
 •  
  Ray LuzierPerkusja
© 2013-2019 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group