terazmuzyka.pl
 
TAGI: scorpions

Savage Amusement

Na tle innych płyt grupy Scorpions nieco słabsze wydawnictwo. Ale i tu nie schodzą poniżej pewnego poziomu. Na "Savage Amusement" nie zabrakło klasycznych utworów.

Wykonawca: Scorpions


INFORMACJE DODATKOWE:
Rodzaj albumu: Studyjny
Data wydania albumu: 14 kwietnia 1988
Produkcja: Dieter Dierks
Wydawca: Harvest/EMI
Style: Hard Rock, Heavy Metal
Nasza ocena
Ocena społeczności 5.3
Oceniono na "10": 4 razy
Oceń -

Po raz pierwszy Scorpionsi kazali czekać swoim fanom na nową studyjną płytę aż cztery lata. W tym czasie wiele się w muzyce rockowej zmieniło. I te nowe trendy nieco odbiły się na poczynaniach Scorpionsów. Pierwsze, co zwraca uwagę na Savage Amusement, to nowoczesna jak na tamte czasy produkcja. Zgodnie z ówczesną softmetalową modą brzmienie uległo wygładzeniu. A przy tym stało się nieco zbyt sterylne. Można obrócić to w kolejne pochlebstwo o rozwoju zespołu, ale tym razem chyba się tak nie da. Mimo to nie należy tej płyty spisywać na straty. Co najmniej cztery utwory są tu naprawdę udane. Don’t Stop At The Top Rhythm Of Love mają ekscytujące przebojowe zacięcie. Z kolei Passion Rules The Game nie ma tej chwytliwości, ale ujmuje odrobiną zadumy. Zaś ballada Believe In Love może i nie dorównuje swoim wielkim poprzedniczkom, ale na pewno ma wiele uroku. Można by jeszcze wyróżnić Media Overkill, choć tutaj wkrada się sztampa.

Reszta utworów razi nijakością, co jest właściwie precedensem w historii tego zespołu. Ale cóż, nic nie trwa wiecznie. Może następnym razem... [rok 2004]

Recenzja Scorpions - Savage Amusement

Autor: Marcin Gajewski
Komentarze (3)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
mikrobas dodano: 29.01.2017, 00:42 #1
Kiedy byłem małym chłopcem...
Mam sentyment do tego wydawnictwa,bo to była 1wsza kaseta,której w życiu słuchałem. Pamiętam,że wszedłem do sklepu muzycznego i ojciec powiedział,że mogę wybrać sobie dowolną kasetę,a on za nią zapłaci. I ja co? Zamiast Metalliki,Megadeth czy Slayera wybrałem Scorpions. Dziś nie żałuję i myślę,że mogłem dokonać znacznie gorszego wyboru...
Pokaż odpowiedzi (1)
maddog dodano: 26.09.2017, 01:00 #3
Takie czasy
To najlepiej wyprodukowana płyta Dietera Dierksa dla Scorpions. Ta sama półka co Whitesnake 1987, Def Leppard Histeria, Iron Maiden Somewhere in Time.
Skład nagrywający płytę
 •  
  Klaus MeineWokal
 •  
  Matthias JabsGitara, Wokal
 •  
  Rudolf SchenkerGitara, Wokal
 •  
  Francis BuchholzBas, Wokal
 •  
  Herman RarebellInstrumenty perkusyjne, Perkusja, Wokal
© 2013-2020 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group