terazmuzyka.pl
 
TAGI: scorpions

Crazy World

Mimo, iż jako całość płyta "Crazy World" prezentuje się gorzej od tych z klasycznych czasów, zapewniła Scorpions szczyty popularności dzięki utworowi "Wind of Change".

Wykonawca: Scorpions


INFORMACJE DODATKOWE:
Rodzaj albumu: Studyjny
Data wydania albumu: 6 listopada 1990
Produkcja: Keith Olsen & Scorpions
Wydawca: Vertigo
Style: Hard Rock, Heavy Metal
Nasza ocena
Ocena społeczności 6.6
Oceniono na "10": 5 razy
Oceń -

Wiatr zmian. Tak brzmi tytuł największego po dziś dzień hitu Scorpions. Klaus Meine ciekawie skomentował tu ówczesne przemiany polityczne we wschodniej Europie. Ale czy możemy mówić o wietrze zmian w muzyce zespołu? Zdecydowanie nie. Wprawdzie muzycy po piętnastu latach owocnej współpracy rozstali się z producentem Dieterem Dierksem, ale nie odbiło się to na obliczu grupy. Mamy tu zachowane niemal wszystkie atrybuty scorpionsowego stylu: dość ciekawe riffy, chwytliwe tematy, wiele urokliwych melodii, zwłaszcza w refrenach. Tyle że... Ówczesny świat może i był szalony, ale za to poczynania Scorpionsów straciły już wszelkie szaleństwo. Wspomniana na początku ballada rzuciła cały glob na kolana, zapewniając temu albumowi rekordową sprzedaż w całej historii zespołu. Jednak poprzez częstotliwość pojawiania się w mediach jednocześnie mogła obrzydnąć nawet największym fanom zespołu. I tak naprawdę szkoda, że przysłoniła inną tutejszą balladę, Send Me An Angel, która bez wątpienia należy do najpiękniejszych scorpionsowych klejnotów, lśniących tym samym blaskiem co Holliday, When The Smoke Is Going Down czy Still Loving You.

Poza wymienionymi powyżej jakoś trudno wyróżnić jakikolwiek utwór z tego albumu. Wyrazistość zespołu nieco tu przygasła, choć właściwie muzycy nie schodzą poniżej poziomu, do którego nas przez lata przyzwyczaili. [rok 2004]

Recenzja Scorpions - Crazy World

Autor: Marcin Gajewski
Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Skład nagrywający płytę
 •  
  Klaus MeineWokal
 •  
  Matthias JabsGitara, Wokal
 •  
  Rudolf SchenkerGitara, Wokal
 •  
  Francis BuchholzBas, Wokal
 •  
  Herman RarebellPerkusja, Wokal
© 2013-2020 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group