terazmuzyka.pl

Come Taste the Band

Zabrakło Blackmore'a, jego miejsce zajął Tommy Bolin. Mimo to album "Come Taste the Band" został oceniony dość pozytywnie, pozycja godna Deep Purple.

Wykonawca: Deep Purple


INFORMACJE DODATKOWE:
Rodzaj albumu: Studyjny
Data wydania albumu: 10 października 1975
Produkcja: Deep Purple, Martin Birch
Wydawca: Purple
Czas trwania płyty: 00:37:16
Style: Funk Rock, Hard Rock
Nasza ocena
Ocena społeczności 7.8
Oceniono na "10": 5 razy
Oceń -

Chociaż z najlepszego składu Purpury pozostali tylko Lord i Paice, naprawdę warto wznieść ten toast. Zmęczonego zespołem Blackmore’a zastąpił wszechstronny gitarzysta Tommy Bolin, który z racji podobnych upodobań muzycznych bardzo dobrze rozumiał się z Coverdale’m i Hughesem. I właśnie ta trójka ma decydujący wpływ na kształt Come Taste The Band, płyty o wiele bardziej udanej niż Stormbringer.

Mimo, że nie ma tu wzlotów na miarę Mistreated Burn, nie ma też ani jednej nieudanej kompozycji. Hardrockowe oblicze grupy szczególnie dobrze pokazuje Love Child – mocny, riffowy numer. Reszta repertuaru jest mocno eklektyczna, ale odstępstwa od ciężkiego rocka mają tym razem bardzo przyjemny smak. Otwieracz w postaci Comin’ Home ma w sobie sporo rock’n’rolla, zaś flirt z muzyką soul owocuje świetnymi utworami You Keep On Moving This Time Around. Glenn Hughes jest wreszcie w swoim żywiole, może sobie pośpiewać w stylu Steviego Wondera. Z kolei to, że Bolin grywał wcześniej jazz, doskonale słychać w Owed To G, mogącym kojarzyć się trochę z Mahavishhnu Orchestra.

Na Come Taste The Band zabrakło przeboju. Takiego, który pociągnąłby sprzedaż albumu – od strony komercyjnej było to ogromne niepowodzenie Deep Purple. Muzyka ta była faktycznie bardzo odległa od dokonań drugiego składu, a fani Blackmore’a mieli już wtedy Rainbow. Mimo wszystko szkoda... [2003]

Recenzja Deep Purple - Come Taste the Band

Autor: Paweł Brzykcy
Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
© 2013-2019 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group