terazmuzyka.pl

Perfect Strangers

Lord, Blackmore, Gillan, Paice i Glover powrócili do składu Deep Purple i nagrali wybitny album. "Perfect Strangers" jest kolejnym szczytowym osiągnięciem zespołu.

Wykonawca: Deep Purple


INFORMACJE DODATKOWE:
Rodzaj albumu: Studyjny
Data wydania albumu: 29 października 1984
Produkcja: Roger Glover & Deep Purple
Wydawca: Polydor
Czas trwania płyty: 00:44:13
Style: Hard Rock, Heavy Metal
Nasza ocena
Ocena społeczności 8.8
Oceniono na "10": 24 razy
Oceń -

Powrót. W najlepszym składzie i w wielkim stylu. Świetne kompozycje i wyczuwalna radość wspólnego grania sprawiają, że Perfect Strangers do dziś słucha się znakomicie.

Wyborny jest już sam początek – Knocking At Your Back Door to wspaniale rozwijający się utwór, z pysznymi klawiszami Lorda i majestatycznym riffem gitary. Właściwie to można by tak wymieniać każdy numer. Z rozpędzonym A Gipsy’s Kiss ciekawie kontrastuje wolny Wasted Sunsets – Gillan na pierwszym planie i solo Blackmore’a dokładnie takie, jak powinno być, bez żadnego zbędnego wywijania. Ale Perfect Strangers to przede wszystkim kompozycja tytułowa. Sekcja rytmiczna rozpędza się tu niczym lokomotywa, Lord z Blackmore’em zabarwiają rzecz orientalizmami, a tekst można uznać za komentarz do idei reunion. Istny majstersztyk.

Longplay ten jest dowodem na to, że mistrzowie sprzed lat znakomicie odnaleźli się w nowej dekadzie. Obyło się przy tym bez powielania własnych, ogranych patentów: najbardziej zaskakuje inna niż kiedyś, bardziej oszczędna gra Iana Paice’a, który postawił tym razem na nieporównywalnie mocniejsze brzmienie. A mimo to ani przez chwilę Purple nie przestają tu być sobą; odwołania do własnej przeszłości słychać nawet w tekście Hungry Daze.

Nowsze, kompaktowe reedycje Perfect Strangers zawierają dodatkowy utwór – Son Of Alerik, zapis swobodnego, studyjnego jam session. Grają i grają, a wrażenie jest ciągle to samo. Purpurowa magia. [rok 2003]

Recenzja Deep Purple - Perfect Strangers

Autor: Paweł Brzykcy
Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
© 2013-2019 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group