terazmuzyka.pl
 
TAGI: slipknot

Slipknot

Debiutancki album grupy Slipknot, który został wyprodukowany między innymi przez Rossa Robinsona. To najlepiej sprzedająca się płyta w dotychczasowej karierze zespołu.

Wykonawca: Slipknot


INFORMACJE DODATKOWE:
Rodzaj albumu: Studyjny
Data wydania albumu: 29 czerwca 1999
Produkcja: Slipknot, Ross Robinson, Sean McMahon
Wydawca: Roadrunner, Attic, I Am
Style: Nu Metal
Nasza ocena
Ocena społeczności 7.6
Oceniono na "10": 2 razy
Oceń -

Na następcę Mate.Feed.Kill.Repeat. fani chorych dźwięków musieli poczekać aż trzy lata. W 1999 roku na rynek trafił album dziś uznawany za nominalny debiut Slipknot, co zresztą zdaje się sugerować tytuł.

Zmieniony i poszerzony do dziewięciu osób skład, nowy producent i zupełnie inne brzmienie – oto najważniejsze różnice między debiutem właściwym a „formalnym”.

Nie da się ukryć, że tym albumem zespołowi udało się zdobyć rzeczywiście mocną pozycję na tworzącej się numetalowej scenie. Czy większą rolę odegrała muzyka, czy specyficzny więzienno-cyrkowy image, trudno orzec. Można jednak z całą pewnością powiedzieć, że to właśnie na tej płycie znalazły się pierwsze duże przeboje formacji, z chwytliwym Spit It Out na czele.

Jak zmieniła się natomiast sama muzyka? Bardzo mocno. Brzmienie Slipknot dzięki wsparciu nowych członków grupy oraz producenta Rossa Robinsona stało się bardzo nowoczesne, chwilami wręcz ociekające elektronicznymi dźwiękami, skreczami, dziwnymi odgłosami. Zespół nie stracił przy tym na brutalności i sile – wręcz przeciwnie, miejscami jego muzyka stała się naprawdę bardzo dynamiczna. Spora w tym zasługa Coreya Taylora – wystarczy posłuchać choćby Eyeless, w którym wokalista dość śmiało sobie poczyna. Inna sprawa, że za sprawą tej płyty Slipknot zrobił duży krok w kierunku bardzo wówczas popularnego nu metalu. Dla niektórych było to istotnym minusem, ale na pewno dzięki takim numerom jak rapowany singlowy Spit It Out czy Purity, przez wielu okrzyknięty najlepszym utworem Slipknot, grupie z Des Moines udało się zdobyć ogromną ilość nowych fanów i wskoczyć do pierwszej ligi ciężkiego grania. Nie da się ukryć, że formacja wniosła świeży powiew do numetalowego światka. Przede wszystkim dlatego, że jej muzyka faktycznie miała więcej wspólnego z metalem niż z rapem. Jednak najlepsze muzycznie czasy dla Slipknota miały dopiero nadejść. [2004]

Recenzja Slipknot - Slipknot

Autor: Adam Kaliszewski
Były perkusista Slipknot, Joey Jordison, zaskoczył fanów w Argentynie spontanicznym wykonaniem jednego z uwtorów.
 
Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Skład nagrywający płytę
 •  
  Corey TaylorWokal
 •  
  Mick ThomsonGitara
 •  
  Shawn „Clown” CrahanInstrumenty perkusyjne, Wokal
 •  
  Craig „133” Jones Sampler
 •  
  Jim RootGitara
 •  
  Chris FehnInstrumenty perkusyjne, Wokal
 •  
  Paul GrayBas, Wokal
 •  
  Joey JordisonPerkusja
 •  
  Sid WilsonGramofon
 •  
  Josh „Gnar” BrainardGitara
© 2013-2020 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group