terazmuzyka.pl
 
TAGI: slipknot

All Hope Is Gone

"All Hope Is Gone" to czwarty studyjny album Slipknot, który miał swoją premierę w 2008 roku. Jest uznawany za najbardziej eklektyczną płytę w dyskografii amerykańskiego zespołu.

Wykonawca: Slipknot


INFORMACJE DODATKOWE:
Rodzaj albumu: Studyjny
Data wydania albumu: 20 lipca 2008
Produkcja: Dave Fortman, Slipknot, Chris Vrenna
Wydawca: Roadrunner
Style: Heavy Metal
Nasza ocena
Ocena społeczności 7.7
Oceniono na "10": 2 razy
Oceń -

W porównaniu z powstawaniem poprzedniego albumu zmieniło się niemal wszystko. Producent, miejsce i metoda pracy. Zamiast kształtującego kompozycje Ricka Rubina – nie wtrącający się do niczego poza brzmieniem Dave Fortman. Zamiast willi w Los Angeles – wiejskie studio w pobliżu miejsca zamieszkania. Zamiast organicznego, wspólnego grania – doklejanie ścieżek przez muzyków w ramach wolnego czasu lub ochoty... I co? W zasadzie nic się nie zmieniło.

Czyli powstała płyta równie dobra jak poprzednio. Choć oczywiście już nie tak zaskakująca. Slipknot złapał wcześniej proporcje poszczególnych składników muzyki, teraz ją tylko szlifuje. Jeśli wcześniej zachwycała krystalicznie brzmiąca, wgniatająca w ziemię perkusja, to teraz stopa jeszcze bardziej targa kolumnami, a koledzy przeszkadzajkowcy wyciskają ze swoich zestawów dodatkowe, podbarwiające całość dźwięki. Jeśli słyszeliśmy thrashowe riffy podane z industrialną precyzją, w tej chwili stały się one jeszcze bardziej zwarte. Jeżeli spod brutalnych ryków wyzierało coraz więcej śpiewania, na All Hope Is Gone sytuacja zaczyna się odwracać. To raczej growl urozmaica materiał pełen ładnych partii wokalnych.

W praktyce wygląda to tak, że brutalny, stuprocentowy czad mamy tylko w otwierającej Gematrii. Potem już czeka Sulfur z przyjemnym refrenem, skandowano-śpiewany Psychosocial, utrzymany w wolnym tempie słodziak Dead Memories, czerpiąca z hard rocka Vendetta, Butchers Hook o którym stanowi wysoki głos w refrenie... W Gehennie zupełne wyciszenie: Taylor najpierw śpiewa na tle nastrojowych (acz mrocznych) dźwięków, a w drugiej części zbliża się wręcz do rejonów Stone Sour. Jeszcze większe zamieszanie w głowach słuchaczy wprowadzi zapewne Snuff. Akustyczna ballada, od Through Glass różniąca się tylko siłą brzmienia bębnów. Czyżby krok w stronę połączenia projektów? Część podstawową zamyka co prawda okrutny, niemal deathowy wygrzew tytułowy, ale na tym zawartość digipacku się nie kończy. Być może po to, by nie drażnić fanów, dodatkowe znów łagodne kompozycje (zwłaszcza świetna, lekko doomowa ‘Til We Die) oznaczone są jako bonus...

Świetny album, wydaje się, że obecny styl sięgnął doskonałości. Ciekawe, co dalej. [2008]

Recenzja Slipknot - All Hope Is Gone

Autor: Bartek Koziczyński
Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Skład nagrywający płytę
 •  
  Corey TaylorWokal
 •  
  Mick ThomsonGitara
 •  
  Shawn „Clown” CrahanInstrumenty perkusyjne, Wokal
 •  
  Craig „133” Jones Instrumenty klawiszowe, Sampler
 •  
  Jim RootGitara
 •  
  Chris FehnInstrumenty perkusyjne, Wokal
 •  
  Paul GrayBas, Wokal
 •  
  Joey JordisonInstrumenty perkusyjne, Perkusja
 •  
  Sid WilsonGramofon
© 2013-2020 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group