terazmuzyka.pl
 
TAGI: motorhead

Bomber

"Bomber" to trzeci studyjny album Motörhead. Płyta została wydana zaledwie pół roku po premierze "Overkill" i należy do najważniejszych albumów w historii zespołu.

Wykonawca: Motörhead


INFORMACJE DODATKOWE:
Rodzaj albumu: Studyjny
Data wydania albumu: 27 października 1979
Produkcja: Jimmy Miller
Wydawca: Bronze
Style: Hard Rock, Heavy Metal
Nasza ocena
Ocena społeczności 8.6
Oceniono na "10": 2 razy
Oceń -

Bomber cechuje ten sam dźwiękowy brud, co wcześniejsze albumy. Wciąż to samo „nieociosane” brzmienie, nie do podrobienia dla innych. Rasowy Motörhead. Gęsta masa dźwiękowa plus gardło lidera wyrzucające słowa z niezmienną i charakterystyczną chropowatością. Bomber wydany został zaledwie pół roku po premierze Overkill i tak jak poprzedni album należy do najważniejszych albumów w historii Motörhead.

Absolutny „killer” już na sam początek. Dead Man Tell No Tales, numer w szybkim tempie z wszelkimi motörheadowymi elementami. To samo dotyczy rewelacyjnego Stone Dead Forever. Są tu też motoryczny Sharpshooter i All The Aces, w którego refrenie wyraźnie dają o sobie znać szablony rock’n’rollowe. Na Bomber w sporej ilości zagnieździły się również miażdżące, powolnie człapiące potwory (Lawman, Sweet Revenge). Natomiast Step Down to kolejny w stajni Motörhead rasowy, bluesowy walec. A finałowy Bomber w swym luku skrywa coś w rodzaju bomby atomowej. Numer bardzo pasowałby do pierwszej płyty ekipy Lemmy’ego.

I właściwie nic się nie zmieniło. Nie ma wątpliwości, że cel wskazany został już kilka lat wcześniej. Motörhead jest na swej drodze. Teraz luzacko chwiejnym krokiem, za to niezwykle konsekwentnie, podąża ku kolejnemu albumowi. [2005]

Recenzja Motörhead - Bomber

Autor: Łukasz Wewiór
Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Skład nagrywający płytę
© 2013-2020 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group