terazmuzyka.pl
 
TAGI: slayer

Diabolus in Musica

"Diabolus in Musica" to ósme studyjne wydawnictwo amerykańskiego zespołu Slayer. Według wielu krytyków, to najbardziej eksperymentalny album w dorobku grupy.

Wykonawca: Slayer


INFORMACJE DODATKOWE:
Rodzaj albumu: Studyjny
Data wydania albumu: Czerwiec 1998
Produkcja: Slayer, Rick Rubin
Wydawca: American
Style: Nu Metal, Thrash Metal
Nasza ocena
Ocena społeczności 6.6
Oceniono na "10": 1 raz
Oceń -

Jak zmieniać, to na całego – pomyśleli panowie ze Slayera i dokonali w swoim graniu dość radykalnej wolty. Gdyby zabawić się w księgowego, sytuacja wyglądałaby następująco: na jedenaście utworów mamy tylko jeden naprawdę szybki (Point), dwa szybkie połowicznie (Bitter Peace, Scrum) i resztę, po wykonaniu której zdecydowanie nie wywiozą perkusisty erką. A wszystko to po bezkompromisowym Divine Intervention.

Nie tam jednak należy szukać przyczyn takiego stanu rzeczy. Właściwym tropem jest oryginalna część Undisputed Attitude, prawdopodobnie wtedy zasmakowali w spokojniejszym graniu. Opartym bardziej na hardcore niż thrashu, z całkiem sporą dawką melodyjności (widać to najlepiej w sabbathowym Overt Enemy). Śpiew, zamiast bezlitosnego nadwerężania strun głosowych, zamienił się tu w skandowanie, jeśli dodać do tego hiphopowe źródła rytmiki (Stain Of Mind), skojarzenia mogą pójść w zupełnie dziwnych kierunkach. Generalnie numery przywodzą na myśl albo mało aktywną już dziś scenę brooklińską, albo crossover, do jakiego przyzwyczaili nas na przykład Suicidal Tendencies. Słowem – Slayer nowych kierunków nie wytycza. Co nie znaczy, że pogrywa nieświeżo. Kerry twierdzi, że nie oglądali się na nikogo. Wierzę, że złagodzenie ich grania nastąpiło w sposób naturalny.

Jeżeli tylko zwolnimy ich z roli strażników świętego ognia thrashu, pozwolimy iść nową drogą, zobaczymy, że nagrali przyzwoitą płytę. Bo niech no który zmajstruje takie klasyczne riffy, jak w Bitter Peace, Overt Enemy czy Desire... Zmienili się, ale lustra do golenia wyrzucać nie muszą.

Recenzja Slayer - Diabolus in Musica

Autor: Bartek Koziczyński
Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
© 2013-2020 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group