terazmuzyka.pl

Hand. Cannot. Erase.

"Hand. Cannot. Erase." to czwarty studyjny album w dyskografii Stevena Wilsona. Jak stwierdził sam artysta, to wydawnictwo mniej "czadowe" w porównaniu do jego wcześniejszych płyt.

Wykonawca: Steven Wilson


INFORMACJE DODATKOWE:
Rodzaj albumu: Studyjny
Data wydania albumu: 27 lutego 2015
Produkcja: Steven Wilson
Wydawca: Kscope
Style: Rock Progresywny
Nasza ocena
Ocena społeczności 8.8
Oceniono na "10": 17 razy
Oceń -

To niemal nieprzyzwoite, że wszystko, czego tknie się Steven Wilson, przemienia się w złoto. Że jego nazwisko to od zawsze niepodważalna gwarancja jakości. Czy kiedyś zdarzy mu się przygotować coś nieudanego? Może tak, ale na pewno nie tym razem. Czwarty solowy album Brytyjczyka fani mogą brać w ciemno i nie jest to żadnym zaskoczeniem. Zaskoczeniem może być brzmieniowa i aranżacyjna rozpiętość albumu.

Wciąż mamy oczywiście do czynienia z rockiem progresyw­nym, ze wszystkimi elemen­tami charakterystycznymi dla tego stylu. Są tu i długie, rozbudowane kompozycje o urozmaiconej dynamice (np. 3 Years Older), i skompliko­wane podziały rytmiczne (np. Home Invasion), i wykonawcza wirtuozeria. Nie brakuje też ciężkich riffów (np. Ancestral). Jednocześnie jednak Wilson bez obaw sięga po elektroniczne rytmy (ponownie Ancestral), zaprasza śpiewające panie (no dobrze, w Perfect Life jest to deklamacja, a nie śpiew) i chło­pięcy chór (Routine). A do tego proponuje melodie, jakich nie powstydziliby się The Moody Blues (chociażby w 3 Years Older czy Transience), ba, które byłyby ozdobą co weselszych płyt Manic Street Preachers – patrz niemal britpopowy Hand Cannot Erase. Co jednak najważniejsze, artysta jest w stanie wytworzyć niezwykły, nostalgiczny nastrój, który każdego przeniesie z powrotem w świat dzieciństwa, świat niewinności i magii (Perfect Life, Happy Returns). Klimat, któremu naprawdę trudno się oprzeć.

Hand. Cannot. Erase. to album w cudowny sposób łączący artystyczne ambicje z przystępnością, gitarowe uderzenie z delikatnością, a do tego przygotowuje oszałamia­jącą mieszankę emocji, takich jak radość i smutek, tęsknota i ekscytacja, która nie może pozostawić obojętnym. Prze­piękna płyta. [2015]

Recenzja Steven Wilson - Hand. Cannot. Erase.

Autor: Jordan Babula
Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Skład nagrywający płytę
© 2013-2018 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group