terazmuzyka.pl

W internecie serwis do przesyłania i odtwarzania filmów YouTube nie ma sobie równych. Nic zatem dziwnego, że kreuje i określa muzyczne trendy. Warto zobaczyć, co dzieje się w muzyce rockowej.

Bądźmy szczerzy, rockowi wykonawcy nie dostają się zwykle do zestawień najchętniej odtwarzanych wykonawców w serwisie YouTube. Tam czołowe lokaty zdominowane są przez gwiazdy i gwiazdki pop czy amerykańskich raperów. Taka tendencja utrzymuje się od lat i nic nie sugeruje, że ulegnie zmianie. Dziś gruchnęła wiadomość, że słynne „Gangnam Style” – mające niespełna 2 miliardy i 900 milionów wyświetleń – zostało wyprzedzone przez „See You Again” z repertuaru Wiza Khalify.

Najczęściej odtwarzani rockowi artyści na Spotify

My, fani rocka, nie możemy marzyć o podobnych wynikach, ale wśród najpopularniejszych utworów jest kilka kompozycji, które mogą pochwalić się znakomitymi rezultatami. Co ciekawe w zestawieniu nie znalazły się żadne utwory nagrane przez bezsprzeczne legendy gatunku – U2, Metallikę czy The Beatles. Ci ostatni niedawno podpisali umowę z Vevo i dopiero budują okazałe wyniki wyświetleń. W zestawieniu nie znajdziecie również mocniejszych brzmień i nie mowa tutaj o Morbid Angel czy Dimmu Borgir, ale o Iron Maiden czy Judas Priest. Muzyka metalowa nie ma aż tylu odbiorców, żeby osiągać kilkusetmilionowe rezultaty. Lista zdominowana jest przez wykonawców rockowych i hardrockowych. Najczęściej są to kompozycje już kilkudziesięcioletnie, ikoniczne dla danego okresu.

20. Aerosmith - Crazy [329 milionów odtworzeń]

19. Europe - The Final Countdown [349 milionów]

18. Bon Jovi - Livin' On A Prayer [351 milionów]

17. Red Hot Chili Peppers - Californication [352 miliony]

16. Bon Jovi - Always [356 milionów]

Strona

Sonda - wypowiedz się!

Jak najchętniej słuchasz muzyki?

Płyty winylowe i CD
40% (196 głosów)
Kasety magnetofonowe
1% (9 głosów)
Pliki MP3
22% (108 głosów)
Streaming [np. Spotify]
20% (100 głosów)
YouTube
12% (61 głosów)
Inaczej
2% (10 głosów)
Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
© 2013-2018 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group