terazmuzyka.pl
Artykuły 1879V  
rf, mg, szy | 21 sierpnia 2017

21 sierpnia 2017 roku w Stanach Zjednoczonych będzie można obserwować całkowite zaćmienie Słońca. Wprawdzie to od nas daleko, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby wprowadzić się w nastrój przy pomocy odpowiedniej playlisty.

Zaćmienie Słońca ma miejsce, kiedy tarcza Księżyca przesłania Słońce. Jest to zjawisko stosunkowo częste, występuje kilka razy do roku, ale w większości przypadków mamy do czynienia z zaćmieniem częściowym lub obrączkowym (kiedy Księżyc znajduje się w apogeum i nie przesłania sobą całej tarczy Słońca).

Alter Bridge zaprasza na koncert w Polsce [WIDEO]

Zaćmienie w USA będzie jednak zaćmieniem całkowitym i będzie widoczne od wschodniego do zachodniego wybrzeża. W Polsce ostatnie całkowite zaćmienie Słońca mogliśmy obserwować 30 czerwca 1954 roku (w okolicy Suwałk). Najbliższe całkowite zaćmienie Słońca widoczne w Polsce dopiero w 2135 roku.

Pink Floyd - Eclipse

Zacznijmy od końca... Czyli od „Eclipse” wieńczącego album „The Dark Side Of The Moon”. Neil deGrasse Tyson przypomina: Nie ma ciemnej strony Księżyca.

Bonnie Tyler - Total Eclipse Of The Heart

Bonnie Tyler zaśpiewa tę piosenkę podczas zaćmienia. Problem w tym, że jest ona dwa razy dłuższa niż trwające 2 minuty 40 sekund zaćmienie. Może zaśpiewa szybciej?

Soundgarden - Black Hole Sun

Najsłynniejszy teledysk zespołu Soundgarden od ponad dwudziestu lat wywołuje za każdym razem ciarki na plecach. Podobnie jak całkowite zaćmienie Słońca, które jest zjawiskiem jakże niezwykłym i zapierającym dech w piersiach. 

Budka Suflera - Jolka Jolka

Jolka, pamiętasz, że dane nam było Słońca zaćmienie? Następne nie będzie za sto lat tylko już w lipcu 2019, tyle że w Argentynie. Toyotą przepiękną aż strach raczej tam nie dojedziesz.

The Rolling Stones - Moon Is Up

Paradoksalnie, gdy Księżyc będzie w górze, Słońce zniknie. Muzycy z The Rolling Stones sugerują w takiej sytuacji taniec, co również i my rekomendujemy. 

U2 - Staring At The Sun

Gapienie się na Słońce nie jest dobrym pomysłem, nawet podczas zaćmienia. Przed uszkodzeniem wzroku nie ochronią okulary przeciwsłoneczne ani inne domowe wynalazki. Warto zaopatrzyć się w specjalistyczny filtr.

Strona

Komentarze (1)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Ponury dodano: 21.08.2017, 22:06 #1
Cóż za karygodne niedopatrzenie!!! Albo niedoedukowanie... A to wszystko w zestawieniu z takimi rarytasami jak Coldplay... Brak słów. NIE MA BARDZIEJ ADEKWATNEGO UTWORU, BUDZĄCEGO SILNIEJSZE SKOJARZENIA Z TYM ZJAWISKIEM NIŻ "SLEEPING SUN" NIGHTWISH.
Zobacz także
Newsy 218V  
2

Iggy Pop singlem zapowiedział nowy studyjny album [AUDIO]

mg | fot. Alex Const | 18 lipca 2019
Newsy 109V  
Newsy 938V  
13

Jack White wskazuje zespoły, które są nadzieją rocka

rf | fot. David James Swanson | 17 lipca 2019
© 2013-2019 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group