terazmuzyka.pl
Artykuły 5204V  
Szymon Bijak I fot: dziennikzachodni.pl | 10 listopada 2017

W przyszłym roku Guns N' Roses hucznie otworzą, pod względem muzycznym, ponownie Stadion Śląski, który po kilku latach powraca na koncertową mapę naszego kraju. 

Dzisiaj oficjalnie potwierdzono, że Guns N' Roses w przyszłym roku zagrają w Polsce. Zespół wystąpi 9 lipca 2018 roku na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Będzie to pierwszy wielki koncert na tym obiekcie od... sierpnia 2009 roku! 

Guns N' Roses zagrają w Chorzowie!

Długo na to czekaliśmy, ale w końcu muzyka na najwyższym poziomie wraca na Stadion Śląski po dłuższej nieobecności związanej z renowacją. 1 października po raz pierwszy można było odwiedzić zmodernizowany obiekt w Chorzowie, który już w przyszłym roku - ponownie - zamieni się w obiekt, na którym pojawią się fani rockowych dźwięków z całej Polski (i pewnie nie tylko). Z tej okazji warto przypomnieć najważniejsze koncerty, które odbyły się na tym legendarnym stadionie. 

Na samym wstępie trochę historii. Stadion Śląski w Chorzowie oficjalnie otwarto 22 lipca 1956 roku. Ten obiekt zapisał się złotymi zgłoskami w historii rodzimego sportu: zakwalifikowanie się po 16 latach przerwy na Mistrzostwa Świata w piłce nożnej, wywalczony awans - po raz pierwszy - do Mistrzostw Europy, pokonanie Anglii czy Związku Radzieckiego. Długo można byłoby wymieniać. Dla wielu kojarzy się on jednak przede wszystkim z wielkimi, niezapomnianymi wydarzeniami muzycznymi. 

A teraz możemy już przejść do konkretów:

Monsters of Rock - 1991

13 sierpnia w Chorzowie zebrała się metalowa brać, aby wziąć udział w niezwykłym wydarzeniu. Europejska trasa Monsters of Rock dotarła wówczas po raz pierwszy (i - niestety - ostatni) nad Wisłę. W rolach głównych dwie gwiazdy światowego formatu: AC/DC i Metallica.

O tym koncercie można napisać książkę. Ale słowa nie są w stanie zastąpić bezpośredniego udziału w takim wydarzeniu. Telewizja czy wideo też. Kto poskąpił pieniędzy na bilet, niech żałuje. Koncert był wart niedojadania przez parę dni

- pisał dziennikarz „Tylko Rocka”, Igor Stefanowicz. Więcej o tym wydarzeniu napisaliśmy w tym miejscu


The Rolling Stones - 1998

Nie tak dawno, bo w tym roku, w związku z 19. rocznicą wspominaliśmy koncert The Rolling Stones, który odbył się na Stadionie Śląskim 14 sierpnia 1998. Był to pierwszy występ zespołu w Polsce po 31 latach. Muzycy mieli wystąpić wcześniej (między innymi w 1990 w Gdańsku, tuż po transformacji), udało się to dopiero kilka lat później, w ramach promocji albumu „Bridges To Babylon”. Cały koncert został profesjonalnie zarejestrowany i kilka tygodni później niemal w całości wyemitowany przez telewizję Polsat.


Genesis - 2007

Do historii przeszedł również występ formacji Genesis. Nie tylko ze względu muzycznych, ale również... pogodowych. 21 czerwca nad Chorzowem szalała burza i do ostatniej chwili nie było wiadomo czy koncert dojdzie do skutku. Deszcz nie odpuścił (przestał padać dopiero podczas ostatnich dźwięków), ale fanom z pewnością to nie przeszkadzało. Michał Kirmuć w relacji pisał:

No cóż, warto było czekać na ten koncert. Co więcej, warto było zaryzykować zdrowie, by od pierwszych do ostatnich dźwięków uczestniczyć w tej magicznej sztuce. 

Strona

Komentarze (2)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Crimson Queen dodano: 30.12.2017, 15:21 #1
koncert Genesis - cudo ! ( przepraszam, że tu, ale czy mogę prosić o dodanie do wykonawców do waszej encyklopedii rocka NEILA YOUNGA i TANGERINE DREAM, dzięki Uśmiech i CAMEL Uśmiech
Scheisskopf dodano: 30.12.2017, 17:16 #2
Koleżanko, wydaje mi się, że nie masz co na to liczyć, ponieważ pomysłodawcom chyba się już wyczerpały chęci do tworzenia encyklopedii, od dawna nie jest uzupełniana, pisałem o tym gdzieś na forum, ale odzewu z redakcji ani widu ani słychu.
Zobacz także
Newsy 598V  
0

HBO pokaże galę Rock & Roll Hall Of Fame 2020

rf | fot. Derek Jensen | 9 lipca 2020
0

Jared Leto wystąpi w nowej części filmu „Tron”

rf | fot. Nicolas Genin | 9 lipca 2020
© 2013-2020 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group