terazmuzyka.pl

Tomasz „Titus” Pukacki, jeden z najdonioślejszych głosów polskiej sceny rockowej, obchodzi dzisiaj 50 lat.

Titus najlepiej znany jest jako lider niezmordowanych Acid Drinkers, ale też chętnie dokłada do pieca w innych zespołach.

Corey Taylor wskazuje wokalistę wszech czasów

Tomasz Pukacki urodził się 9 sierpnia 1967 roku w Poznaniu, a jego świat wywinął fikołka, kiedy miał 12 lat.

Powaliło mnie brzmienie i numery Saxon z albumu „Wheels Of Steel”, aż siadłem na dupie. A potem w 1984 usłyszałem „Kill ‘Em All” Metalliki. Pewnego razu szliśmy sobie z przenośnym magnetofonem i gdy schodziliśmy do klubu w piwnicy usłyszałem solówkę w „Seek And Destroy”. Prawie spadłem ze schodów. No i pierwszy singel TSA: „Mass media” / „Wpadka”.

Titus próbował najpierw sił jako wokalista Los Desperados, ale kiedy w 1985 roku poznał Roberta Friedricha (znanego jako Lica, a potem Litza), założył swój najważniejszy zespół.

Acid Drinkers

Początki Acid Drinkers datują się na 1986 rok, ale karierę zespołu przerwała armia, która upominała się o Titusa. Dopiero dwa lata później, pod odbyciu służby wojskowej, Acid Drinkers mogli stanąć na scenie.

A każdą scenę, na której stanęli roznosili w pył. Zespół stał się – i pozostaje do dzisiaj – jednym z najlepszych koncertowych składów w kraju, siekącym ostrymi jak brzytwa riffami, tratującym karkołomnymi rytmami i wywołującym huragany nieokiełznanym moshowaniem.

Dorobek płytowy Acid Drinkers także należy do imponujących. Jako jeden z niewielu polskich zespołów wydaje regularnie płyty do dziś i wszystkie utrzymane są na wysokim poziomie. Wśród najważniejszych wymienić należy „Are You A Rebel?” (1990), „Dirty Money, Dirty Tricks” (1991), „Infernal Connection” (1994), „High Proof Cosmic Milk” (1998), „Acidofilia” (2002), „Verses Of Steel” (2008) i „Peep Show” (2016). O tym, jak Acidzi sprawdzają się w repertuarze innych wykonawców, najlepiej ukazuje zwłaszcza wydany w 2010 roku i nagrodzony Fryderykiem kower album „Fishdick Zwei – The Dick Is Rising Again”.

Acid Drinkers – „Love Shack”

Anti Tank Nun

Jeśli dziś chcemy Titusa usłyszeć nie z Acidami, to najpewniej z międzypokoleniowym Anti Tank Nun, założonym z Igorem Gwaderą, który w chwili powstania zespołu miał zaledwie 14 lat. Titus:

Gra nam się bardzo dobrze. Bardzo dobrze się rozumiemy, jeśli chodzi o repertuar i o dźwięki, mamy te same płyty na półkach, ale przez niewielką – około 30-letnią – różnicę wieku mało ze sobą rozmawiamy. Nie mogę pójść z facetem na piwo, bo mu nie sprzedadzą.

Od pewnego czasu Anti Tank Nun to także zespół rodzinny, gdyż do składu dołączył syn Titusa, Max Alex Pukacki.

Grupa wydała trzy płyty, najnowsza „Permanent Erection”, ukazała się w maju tego roku.

Anti Tank Nun – „Booze”

Titus Tommy Gun

Titus Tommy Gun to projekt, w którym Titus spełnia się bardziej w kierunku brudnego rock and rolla pokroju Motörhead.

Nie chciałem kopiować i udało mi się. Wyszło coś mojego, choć główna inspiracja pochodzi rzeczywiście od „słowika” z Londynu.

Jedyny do tej pory album tria pod tytułem „La Peneratica Svavolya” ukazał się w 2009 roku nakładem Mystic. Druga płyta została nagrana, ale wciąż czeka na premierę.

Strona

Sonda - wypowiedz się!

Który zespół, w którym udziela bądź udzielał się Titus lubisz najbardziej?

Acid Drinkers
86% (152 głosy)
Anti Tank Nun
4% (8 głosów)
Titus Tommy Gun
1% (3 głosy)
Albert Rosenfield
5% (9 głosów)
Virgin Snatch
1% (3 głosy)
Homo Twist
0% (1 głos)
Komentarze (4)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
kadakrystian dodano: 09.08.2017, 08:56 #1
Sto lat TITUS!!!
ozzyjj dodano: 09.08.2017, 10:18 #2
sto lat w zdrowiu
acidfanj [31.42.***.***] dodano: 10.08.2017, 00:42 #3
seta titus!!!
Lemmysomemoney dodano: 04.09.2017, 18:53 #4
Lemmy Kilmister nie pochodził z Londynu, tyle w temacie.
Zobacz także
Newsy 40V  
Newsy 857V  
Koncerty 138V  
0

Me And That Man przekłada trasę koncertową na przyszły rok [OGŁOSZENIE]

mg | fot. Grzegorz Gołębiowski | 4 czerwca 2020
© 2013-2020 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group