10 piosenek, które sprawią, że Twoje serce zabije szybciej

/ 6 lutego, 2024

Zbliżają się Walentynki. Święto zakochanych ma swoich zwolenników i przeciwników. Jedno jest jednak pewne: miłość warto okazywać każdego dnia, a nie tylko od święta.

Dlatego dziś proponujemy Ci 10 piosenek, które sprawią, że Twoje serce zabije szybciej. Zrób playlistę, przygotuj kolację i spędź miło czas ze swoją ukochaną!

„My Heart Will Go On” Celine Dion

Love can touch us one time

And last for a lifetime

And never let go ’til we’re gone

To tak znany utwór, że trudno będzie znaleźć osobę, która go jeszcze nie słyszała. Piosenka została nagrana do filmu „Titanic”. Trafiła na płytę „Let’s Talk About Love”. „My Heart Will Go On” trafił na szczyty list przebojów i nie schodził z nich przez niemal pół roku. Oprócz tego stał się jednym z największych popowych hitów na świecie. Celine Dion otrzymała na niego Oscara w kategorii „Najlepsza oryginalna piosenka filmowa” oraz kilka nagród Grammy. Ponadto utwór ten jest uważany za najlepszą balladę miłosną lat 90. (obok „I Will Always Love You” Whitney Houston i „(Everything I Do) I Do It for You” Bryana Adamsa). 

Piękny głos artystki, poruszający tekst i melodia sprawiają, że piosenka potrafi doprowadzić do łez nawet największych twardzieli. 

 „Zostań” Kortez

Zostań, nie powiem Ci

Że to miłość

Choć jesteś wszystkim czego w życiu trzeba mi

Utarło się przekonanie, że o miłości śpiewają tylko kobiety. A przecież to uczucie towarzyszy tak naprawdę każdemu z nas, niezależnie od wieku i płci. Kortez udowodnił, że mężczyzna poruszać ten temat i równie romantyczny sposób, co koleżanki po fachu. Głos Korteza, muzyka i słowa piosenki niosą za sobą ogromne emocje, które trafiają do serc słuchaczy. Teledysk do piosenki został zachowany w równie minimalistycznym stylu co muzyka, by słowa wyszły na pierwszy plan.

„Dmuchawce, latawce, wiatr” Ewa Farna

Wszystko będzie takie nowe i takie pierwsze

Krew taka gęsta

Tobie tak wdzięczna

Z tobą bezpieczna

Pora na piosenkę o nieco lżejszym wydźwięku. Ewa Farna śpiewa o szczęściu, które płynie z miłości. Najczęściej jest ono tylko na początku, ale jeśli o nie odpowiednio zadbamy, zostanie z nami na długo. Utwór został zachowany w radosnej, ale romantycznej tonacji, dzięki czemu idealnie sprawdza się na kolację z ukochaną osobą lub wspólne tańce przy świecach w domowym zaciszu.

„I Just Call to Say I Love You” Stevie Wonder

No April rain, no flowers bloom

No wedding Saturday within the month of June

But what it is, is something true

Made up of these three words that I must say to you

I just called to say I love you

Piosenka została wypuszczona w 1984 roku, a nadal jest bardzo prawdziwa. Kobiety (i mężczyźni na pewno też!) lubią, gdy okazuje się im uczucia na co dzień, choćby dzwoniąc czy pisząc, by powiedzieć „kocham cię”. Choć utwór powstał na potrzeby filmu „Kobieta w czerwieni”, stał się międzynarodowym hitem i piosenką idealną dla zakochanych. 

„Love Me Like You Do” Ellie Goulding

You’re the fear, I don’t care

’Cause I’ve never been so high

Follow me to the dark

Let me take you past our satellites

You can see the world you brought to life, to life

Choć piosenka powstała na potrzeby filmu „Pięćdziesiąt twarzy Greya”, warto dać jej szansę. Artystka śpiewa o bezgranicznej miłości do mężczyzny, któremu się oddaje. Pozwala mu na wszystko. I początek miłości często właśnie tak wygląda. Na chwilę zapomnijmy o konsekwencjach takiego zachowania i po prostu posłuchajmy tej romantycznej piosenki, która w połączeniu z głosem Ellie Goulding jest idealna na wieczór we dwoje. 

„Zawsze tam gdzie ty” Lady Pank

Już teraz wiem, że dni są tylko po to

By do Ciebie wracać każdą nocą złotą

Nie znam słów co mają jakiś większy sens

Jeśli tylko jedno, jedno tylko wiem

Być tam, zawsze tam, gdzie Ty

Nie możemy zapominać o naszych rodzimych klasykach. Kto nie tańczył do tej piosenki na szkolnej potańcówce, niech pierwszy rzuci kamieniem! Swego czasu utwór był bardzo popularny, teraz słuchają go głównie fani zespołu i ogólnie starego, polskiego rocka. Warto sobie o niej przypomnieć w Walentynki (i nie tylko).

„I’ll Always Love You” Whitney Houston

If I should stay

I would only be in your way

So I’ll go but I know

I’ll think of you every step of the way

Jedna z najpiękniejszych i najbardziej znanych piosenek romantycznych. Została nagrana do filmu „Bodyguard” w 1992 roku! Whitney Houston otrzymała za nią liczne nagrody, m.in. Grammy. „I’ll Always Love You” trafiła na listę Billboard Hot 100, z której nie schodziła przez 14 tygodni. Ostatecznie zajęła 16. miejsce na liście najlepiej sprzedających się singli na świecie. 

Emocjonalny tekst, subtelna muzyka i przeszywający na wskroś wokal Whitney Houston stanowią idealną mieszankę na Walentynki.

„(Everything I Do) I Do It For You” Bryan Adams

Look into my eyes, you will see

What you mean to me

Search your heart, search your soul

And when you find me there, you will search no more

Kolejna piosenka, która zyskała międzynarodowy rozgłos. Została nagrana do filmu „Robin Hood: Książę złodziei” i trafiła na płytę „Waking Up the Neighbours”. Choć na już ponad 30 lat (została wydana w 1991 roku), nadal jest chętnie słuchana i znana na całym świecie. Bryan Adams dostał za nią nagrodę Grammy oraz Nagrodę Akademii Filmowej. To tak piękna opowieść o miłości, że warto jej posłuchać we dwoje.

„(I’ve Had) Time of My Life” Bill Medley i Jennifer Warnes 

Now with passion in our eyes

There’s no way we could disguise it

Secretly

So we take each other’s hand

’Cause we seem to understand 

The urgency

Piosenka została nagrana na potrzeby filmu „Dirty Dancing” i otrzymała liczne nagrody, m.in. Akademii Filmowej, Złoty Glob oraz Grammy. Jeśli mamy przed oczami scenę z filmu, możemy ją śmiało uznać za jedną z najbardziej romantycznych i przeszywających piosenek wszech czasów. Jest idealna na wieczór we dwoje, do „tańców-przytulańców”. A może spróbujecie odtworzyć taniec z filmu?

„Thinking Out Loud” Ed Sheeran

And darling I will be loving you ’til we’re 70

And baby my heart could still fall as hard at 23

Jedna z najbardziej lubianych i znanych piosenek o miłości z XXI wieku. Bardzo często staje się podkładem muzycznym pod pierwszy taniec. Swoją drogą taniec z teledysku jest niezwykle romantyczny i subtelny. Warto wsłuchać się w jej tekst we dwoje.

To już wszystkie romantyczne piosenki, które przygotowaliśmy w tym zestawieniu. Mamy nadzieję, że stworzą idealną playlistę na Walentynki!

Wpis sponsorowany

KOMENTARZE

Przeczytaj także