120 tysięcy osób na festiwalu w Nowej Zelandii. Największa impreza na świecie [FOTO]

/ 30 marca, 2021


Gigantyczne tłumy przybyły na festiwal w Nowej Zelandii. Tak wielkiej imprezy nie było nigdzie od ponad roku.


W miniony weekend w Nowej Zelandii odbył się festiwal CubaDupa. Darmowy festiwal w Wellington odwiedziło 120 tysięcy osób, a na 50 scenach wystąpiło ponad 500 artystów, odbyło się też 20 parad.

Takie dane w dzisiejszych czasach robią wrażenie, gdyż w większości miejsc na świecie tak duża impreza byłaby niemożliwa ze względu na obowiązujące obostrzenia. Tymczasem w Nowej Zelandii kilka tygodni temu zrezygnowano z istniejących jeszcze ograniczeń, gdyż w kraju od pewnego czasu nie ma lokalnych przypadków koronawirusa.

Lider nowozelandzkiego zespołu SIX60, Matiu Walter, powiedział w wywiadzie dla „NME”:

Koncerty są ważne dla muzyków, bo nie tylko w ten sposób zarabiamy na życie, ale są one istotne dla naszego zdrowia psychicznego. To samo dotyczy fanów. Musisz chodzić na koncerty, jeśli chcesz zadbać o swoje zdrowie psychiczne.

W Europie próby przywrócenia do życia branży koncertowej są póki co znacznie skromniejsze, ale już poczyniono pewne kroki. W miniony weekend w Barcelonie odbył się koncert dla 5000 osób. Wszyscy uczestnicy zostali przebadani przed wejściem na teren imprezy a wynik testu otrzymali na swój telefon w ciągu 15 minut.

KOMENTARZE

Przeczytaj także