13. Festiwal Legend Rocka z nowym wykonawcą. Pierwszy koncert w Polsce!

/ 19 grudnia, 2018

Dolina Charlotty spełnia marzenia tysięcy fanów Credence Clearwater Revival – legendarnego zespołu, którego założyciel, kompozytor i autor tekstów – John Fogerty po raz pierwszy w Polsce wystąpi już 29 czerwca 2019 roku na 13. Festiwalu Legend Rocka w Dolinie Charlotty

Koncert w Dolinie Charlotty jest częścią wielkiej trasy koncertowej, którą Fogerty nazwał „My 50 year trip”, czyli „Moja pięćdziesięcioletnia podróż”. Sprzedaż biletów rusza jutro, 20 grudnia, o godzinie 12:00.

John Fogerty to prawdziwy skarb Ameryki, jeden z najpopularniejszych piosenkarzy, gitarzystów i autorów piosenek. Jego zjawiskowa kariera rozpoczęła się w rodzinnym miasteczku El Cerrito w Kalifornii i szybko przerodziła się w spektakularny sukces z jedynym i niepowtarzalnym zespołem Creedence Clearwater Revival. Jako jego lider, Fogerty samodzielnie stworzył rozpoznawalne, nowatorskie brzmienie łączące elementy bluesowe, country, pop, rock, R&B, swamp boogie i southern fried rock ‘n’ roll z liryczną ewokacyjną słowną perspektywą.

Po ogłoszeniu zakończenia kariery zespołu Creedence Clearwater Revival w 1972 roku, Fogerty rozpoczął solową karierę, która okazała się równie imponująca. W 2013 roku na swoje 68. urodziny artysta wydał studyjny album „Wrote a Song for Everyone” – świadectwo o tym, że piosenki napisane przez Johna Fogerty’ego przez ostatnie czterdzieści pięć lat wciąż przemawiają do całych pokoleń twórców i miłośników muzyki.

13. Festiwal Legend Rocka nabiera kształtów – najpierw ogłoszono, że 27 lipca 2019 roku na scenie zaprezentuje się legendarna grupa Status Quo, a niedługo później ogłoszono kolejnego wykonawcę, który okazał się amerykański zespół Foreigner. Jego występ zaplanowano na 17 lipca 2019 roku.

Jednym z głównych założeń Festiwalu Legend Rocka w Dolinie Charlotty jest przegląd i pokazanie historii światowego rocka. Organizatorzy konsekwentnie realizują to zamierzenie. Na przestrzeni dwunastu edycji Festiwalu wystąpili artyści, którzy, w swoim czasie, byli gwiazdami światowego lub europejskiego formatu. Wielu z nich, do tej pory zapełnia stadiony.

W trakcie poprzednich edycji festiwalu mogliśmy obejrzeć tam takie gwiazdy jak Carlos Santana, Deep Purple i Kor

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także