„1983” nadciąga. Zobacz oficjalny zwiastun polskiego serialu Netflixa [WIDEO]

/ 7 listopada, 2018

Serial „1983” to pierwszy autorski serial Netflixa przygotowany przez polską ekipę. Akcja serialu będzie się toczyć w 2003 roku w alternatywnej rzeczywistości, w której nigdy nie doszło do upadku żelaznej kurtyny. Właśnie poznaliśmy oficjalny zwiastun serialu.

Zobacz teaser serialu "1983"

Serial będzie składał się z ośmiu odcinków, a w ich powstanie zaangażowane są wielkie nazwiska – za reżyserię odpowiedzialne są Agnieszka Holland, Katarzyna Adamik, Olga Chajdas i Agnieszka Smoczyńska, natomiast główne role zagrali Robert Więckiewicz i Maciej Musiał.

Netflix udostępnił pierwszy oficjalny zwiastun serialu.

1983” trafi na platformę już 30 listopada.

W opisie „1983” przeczytać możemy:

Straszliwy atak terrorystyczny z 1983 roku pogrzebał polskie nadzieje na wyzwolenie i zapobiegł upadkowi Związku Radzieckiego. Dwadzieścia lat później zimna wojna wciąż trwa w najlepsze. Student prawa z ideałami i skompromitowany oficer śledczy odkrywają spisek, który pozwolił utrzymać żelazną kurtynę i represyjne państwo policyjne w Polsce.

Pomysłodawcą, twórcą i autorem scenariusza „1983” jest Joshua Long. Za produkcję odpowiadają natomiast The Kennedy/Marshall Company i The House Media Company.

Mamy w Polsce znakomitych aktorów, reżyserów, operatorów, scenografów, kostiumografów, kompozytorów i bardzo utalentowane ekipy filmowe. Jestem przekonana, że wzbogacimy kolekcję oryginalnych seriali Netflix o niezwykle wartościowy tytuł

– tak natomiast na temat produkcji wypowiada się Agnieszka Holland.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także