19. Przystanek Woodstock już gra

/ 1 sierpnia, 2013

Tradycyjnie już pan Roman Polański – zawiadowca stacji PKP w Kostrzynie – odgwizdał rozpoczęcie Przystanku Woodstock.

Na scenie były władze województwa i miasta, Pokojowy Patrol, organizacje pozarządowe, zaproszeni goście oraz dziennikarze, którzy przy dźwiękach orkiestry rozpoczęli trzy nadchodzące dni. Nad głowami woodstockowiczów przeleciały Iskry.

Rekordowa edycja

W Kostrzynie nad Odra jest obecnie ponad 180 tysięcy osób. Będą oni mogli oglądać zespoły z całego świata, które wystąpią na trzech scenach. W sumie 75 kapel, jak chociażby Anthrax, Ugly Kid Joe, Enter Shikari, czy Happysad.

Pełna lista zespołów, które pojawią się na Dużej Scenie TUTAJ.

Godzina "W"

O 17.00 cały Przystanek Woodstock zamarł w miejscu. Zawyły syreny. Wszyscy Woodstockowicze zaśpiewali hymn. W tle było słychać klaksony samochodów i motorów. Wspólnie pokazali, że pamiętają o naszej historii, o waleczności naszych przodków i docenili ich wysiłek.

Jurek Owsiak ze sceny stwierdził:

 

Niech nikt nie mówi, że nie znamy naszej historii. I niech nikt nam tej historii nie wmawia!

 

Bezpieczeństwo przede wszystkim

W Biurze Prasowym festiwalu dziś odbyła się druga konferencja prasowa, poświęcona bezpieczeństwu i organizacji Najpiękniejszego Festiwalu Świata.

W konferencji wziął udział wojewoda, marszałek, burmistrz, szef Centrem Zarządzania Kryzysowego w Gorzowie Wielkopolskim, Rzecznik Prasowy Fundacji WOŚP, Jurek Owsiak oraz gość specjalny – Piotr Metz.

Na stronie festiwalu mogliśmy przeczytać: Jesteśmy w pełni gotowi, aby rozpocząć festiwal.

My życzymy udanej i bezpiecznej imprezy!

mg | fot. www.wosp.org.pl

KOMENTARZE

Przeczytaj także