25 lat temu Judas Priest wydał płytę "Painkiller"

/ 3 września, 2015

Paweł Brzykcy w recenzji krążka „Painkiller” zamieszczonej na naszej stronie pisze:

Lata mijają, a wrażenie jest wciąż to samo: To wręcz niewiarygodne, jak bardzo udała się im ta płyta. Wszyscy bez wyjątku muzycy Judas Priest są na niej w życiowej formie.

To rzeczywiście jedno z najlepszych dzieł wokalisty Roba Halforda, gitarzystów Glenna Tiptona i K. K. Downinga, basisty Iana Hilla i perkusisty Scotta Travisa w karierze? Werdyktu nie sposób wydać bez przypomnienia otwierającej płytę, tytułowego utworu.

Na brzmienie tego albumu niewątpliwe duży wpływ miał ostatni z wymienionych muzyków, który dołączył do zespołu niedługo przed jego nagraniem. „Dodało to muzyce grupy mocy” – komentuje nasz recenzent.

Swoją niemałą cegiełkę dołożył też producent Chris Tsangiris. To on jest współautorem innego ważnego utworu na tym wydawnictwie „A Touch of Evil”.

Płyta pokryła się złotem w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie, na całym świecie sprzedało się jej w sumie ponad dwa miliony egzemplarzy. Była przełomowa dla Judas Priest jeszcze z jednego powodu: po promującej ją trasie z zespołem pożegnał się wokalista. Grupa na trzy lata w zasadzie przestała istnieć. Odrodziła się w 1996 roku z Timem „Ripperem” Owensem na czele. Rob Halford wrócił na swoje miejsce dopiero w 2003 roku.

„Painkiller” po tylu latach wciąż do Was przemawia? A może wolicie „British Steel” lub „Defenders of the Faith”? Z dobrym przyjęciem spotkała się również ostatnia płyta, „Redemer of Souls”. A na tym grupa, mimo dziesiątek lat na scenie, nie zamierza kończyć! Jej następczyni może ukazać się już w 2016 roku. Wcześniej, 10 grudnia 2015 roku, Judas Priest zagra w trójmiejskiej Ergo Arenie.

 

Lista utworów na „Painkiller” Judas Priest:

  1. Painkiller
  2. Hell Patrol
  3. All Guns Blazing
  4. Leather Rebel
  5. Metal Meltdown
  6. Night Crawler
  7. Between The Hammer & The Anvil
  8. A Touch of Evil
  9. Battle Hymn
  10. One Shot At Glory

ud

KOMENTARZE

Przeczytaj także