25 najpiękniejszych piosenek o miłości na Walentynki

/ 14 lutego, 2017

Nadszedł czas właściwego podsumowania głosowania, w którym braliście udział przez ostatnich kilka dni. Rano udało nam się wskazać najlepsze polskie utwory o miłości, teraz natomiast przygotujcie się na zestawienie najpiękniejszych 25 piosenek, które wybraliście właśnie Wy. Zapraszamy!

10 polskich piosenek na Walentynki

25. Europe – „Carrie”

24. Republika – „Odchodząc”

23. Queen – „You’re My Best Friend”

22. Happysad – „Zanim pójdę”

21. Foreigner – „I Wanna Know What Love Is”

20. Aerosmith – „Angel”

19. The Beatles – „All You Need Is Love”

18. Bon Jovi – „Bed of Roses”

17. Myslovitz – „Chciałbym umrzeć z miłości”

16. Ozzy Osbourne – „Mama, I’m Coming Home”

 

15. Budka Suflera – „Jolka, Jolka”

14. The Police – „Every Breath You Take”

13. Perfect – „Kołysanka dla nieznajomej”

12. Bryan Adams – „(Everything I Do) I Do It for You”

11. Whitesnake – „Is This Love?”

10. Guns N’ Roses – „Patience”

9. Dżem – „Sen o Viktorii”

8. Led Zeppelin – „Whole Lotta Love”

7. U2 – „With Or Without You”

6. Lady Pank – „Zawsze tam, gdzie Ty”

 

5. Aerosmith – „I Don’t Want to Miss a Thing”

Ballada „I Don’t Want to Miss a Thing” powstała na potrzeby filmu „Armagedon” i światło dzienne ujrzała w 1998 roku. Mamy nieodparte wrażanie, że – choć film był oczywiście dobry – obecnie znacznie więcej osób pamięta o tym niezwykłym utworze nagranym przez Aerosmith. Klasyka, która Waszym zdaniem zasłużyła na świetne piąte miejsce.

4. Scorpions – „Still Loving You”

W zestawieniu nie mogło zabraknąć zespołu Scorpions, który na swoim koncie ma wiele wspaniałych ballad – nie zawsze dotyczących miłości. Wy jednak, całkiem zresztą słusznie, bardzo chętnie głosowaliście na utwór „Still Loving You”. Ta piękna kompozycja światło dzienne ujrzała w 1984 roku i od tamtej pory niezmiennie zachwyca.

3. Queen – „Love of My Life”

Queen to kolejni mistrzowie wspaniałych rockowych ballad i wzruszających miłosnych tekstów. Was szczególnie mocno przekonał utwór „Love of My Life”, który napisał Freddie Mercury. Najczęściej zespól wykonywał piosenkę w aranżacji na gitarę akustyczną, przy akompaniamencie fortepianu. To musiało robić wrażenie!

2. Guns N’ Roses – „Sweet Child O’ Mine”

O tym, że utwór „Sweet Child O’ Mine” zajmie czołową lokatę byliśmy przekonani jeszcze przed uruchomieniem głosowania. Nie zawiedliśmy się i już teraz możemy umieścić utwór Guns N’ Roses na drugim stopniu podium. Utwór pojawił się oczywiście na płycie „Appetite for Destruction” z 1987 roku, a tylko na YouTube obejrzano go ponad 433 miliony razy!

1. Metallica – „Nothing Else Matters”

Tak, to właśnie Metallica zdobyła pierwsze miejsce w naszym (a właściwie Waszym) zestawieniu. Najsłynniejsza rockowa ballada, czyli „Nothing Else Matters”, pokonała całą konkurencję i dumnie pojawiła się na pierwszym stopniu podium. Nieprzekonani niech po prostu posłuchają – poezja!

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także