3-Majówka 2022. Poznaliśmy zagranicznego headlinera imprezy

/ 23 listopada, 2021

Właśnie ogłoszono wykonawcę, który pojawi się w przyszłym roku na 3-Majówce we Wrocławiu jako gwiazda wieczoru.


Jednym z headlinerów 3-Majówki 2022, która odbędzie się w dniach 1-3 maja, będzie Epica, holenderska supergwiazda tworząca w gatunkowych ramach symfonicznego i gotyckiego metalu.

Zespół wystąpi we Wrocławiu 2 maja, dzień później usłyszmy folk-metalową grupę Korpiklaani z Finlandii, a listę wykonawców pierwszego dnia festiwalu otwiera polska legenda bluesa, zespół Dżem. Kolejne ogłoszenia wkrótce!

Bilety na 3-Majówkę 2022 trafiły już do sprzedaży.

EPICA zagra na 3-Majówce 2022 we Wrocławiu! Bilety już w sprzedaży! Najlepszy wrocławski festiwal 3-Majówka szczególnie…

Opublikowany przez 3-majówka Wtorek, 23 listopada 2021

Zespół Epica, który powstał w 2002 roku w Rotterdamie, jest w Polsce uwielbiany, a jego wierna publiczność wciąż naciska na organizatorów festiwali, żeby za wszelką cenę sprowadzili grupę do kraju. Tym razem naciski nie były potrzebne, Epica idealnie wpasowuje się w ideę wrocławskiego festiwalu.

Grupa nagrała dotąd siedem albumów studyjnych i aż trzy koncertowe, a jej skład od bardzo wielu lat nie uległ żadnym zmianom, dzięki czemu zgranie muzyków jest, nie można tu użyć innego słowa, epickie. Wokalistka Simone Simmons wspierana jest przez założyciela zespołu, gitarzystę Marka Jansena, klawiszowca Coena Janssena, perkusistę Ariëna Van Weesenbeeka, drugiego gitarzystę Isaaca Delahaye i basistę Roba Van Der Loo. Wszystkie te nazwiska to osobne marki w świecie symfonicznego metalu.

KOMENTARZE

Przeczytaj także