30 lat „Tylko/Teraz Rocka”: Axl chciał, żeby DJ Ashba wziął udział w reaktywacji Gunsów

/ 6 marca, 2021


DJ Ashba mógł wziąć udział w reaktywacji Guns N’ Roses w 2016 roku. Dlaczego odmówił?


W 2016 roku Guns N’ Roses powrócili na scenę ze Slashem i Duffem McKaganem. W rezultacie skład grupy opuściło kilku muzyków, którzy z Axlem Rose’em grali wcześniej, w tym DJ Ashba. Miał on jednak szansę zostać, prosił go o to sam Axl, ale odmówił. Dlaczego?

W numerze „Teraz Rocka” z lipca 2016 roku ukazał się wywiad z DJ Ashbą, który wówczas grał w Sixx:A.M. Tak tłumaczył w nim swoją decyzję:

Axl zadzwonił do mnie i powiedział, że chciałby, żebym był częścią reaktywowanego składu. Czułem się zaszczycony jego propozycją, ale nie widziałem tam dla siebie miejsca. W zespole grałem głównie partie Slasha. Jeśli Slasha nie ma w Gunsach, z przyjemnością zajmę jego miejsce i postaram się oddać jego nonszalancki, rockandrollowy styl, ale skoro wrócił to chętnie się usunę. Jestem wielkim fanem tego zespołu i cieszę się, że mogłem być jednym z jego gitarzystów. Takie rozwiązanie jest dla mnie dobre podwójnie: nie tylko wróciła połowa mojego ulubionego zespołu, ale mogę też poświęcić cały mój czas na granie swoich piosenek z moimi dwoma najlepszymi przyjaciółmi. Uczucia, jakie wywołuje widok ludzi, reagujących na twoje piosenki, nie kupią żadne pieniądze świata.

W 2021 roku „Tylko/Teraz Rock” kończy 30 lat. Najnowszy numer naszego miesięcznika, z marca 2021 roku, jest już w sprzedaży. Sprawdź, co w nim znajdziesz.

MARCOWY TERAZ ROCK – KUP ONLINE

KOMENTARZE

Przeczytaj także