30 lat „Tylko/Teraz Rocka”: Fish mówi, czy mógł zostać w Marillion

/ 22 lutego, 2021


Odejście Fisha z Marillion było dla fanów szokiem. Dlaczego to zrobił i czy możliwe było zostanie w zespole?


Fish opuścił Marillion w 1988 roku po serii udanych i cenionych płyt, w tym „Misplaced Childhood” i „Clutching At Straws”. Czy mógł zostać w zespole?

W numerze „Tylko Rocka” z kwietnia 1999 roku pojawił się wywiad z Fishem, w którym Wiesław Weiss zapytał go, czy jego odejście z Marillion było nieuniknione. Artysta odparł:

Powinniśmy byli wtedy zrobić sobie przerwę na rok. Odpocząć od siebie. To był sposób na uratowanie zespołu. Ale menadżerowi nie przyszło to do głowy. Bo tak naprawdę wcale się z nami nie liczył. Zresztą oszukiwał nas na każdym kroku. On się ciągle dorabiał, a my byliśmy bez grosza. Pytasz, czy moje odejście było nieuniknione. Nie. Ale stało się nieuniknione. Bo byliśmy ze sobą długo. I nie było chwili, byśmy mogli odetchnąć od siebie. Sesje nagraniowe przeciągały się w nieskończoność. Wiesz, gdy pisałem komentarz na okładkę zremasterowanej wersji płyty „Clutching At Straws”, uświadomiłem sobie, jak długo się z nią grzebaliśmy – prawie trzy lata! Za długo! I musiały się pojawić napięcia, konflikty. A w końcu miałem tego wszystkiego dosyć. I wtedy jedynym wyjściem wydawało mi się rozstanie.

Fish rozpoczął udaną karierę solową, którą ma oficjalnie zakończyć wydany pod koniec zeszłego roku album „Weltschmerz”. Artysta planuje powrócić na pożegnalną trasę koncertową, kiedy to będzie możliwe.

W 2021 roku „Tylko/Teraz Rock” kończy 30 lat. Najnowszy numer naszego miesięcznika, z marca 2021 roku, trafi do sprzedaży już w środę, 24 lutego. Sprawdź, co w nim znajdziesz.

KOMENTARZE

Przeczytaj także