3-Majówka we Wrocławiu. Co wiemy? [LINEUP, DATA, BILETY]

/ 29 grudnia, 2018

Festiwal 3-majówka odbędzie się w dniach 1-3 maja 2019 roku we Wrocławiu. Przez trzy dni będzie można obejrzeć koncerty wielu wykonawców reprezentujących różne style i gatunki. Gwiazdą pierwszego dnia będzie brytyjski zespół Slade, który wystąpi 1 maja z okazji Gitarowego Rekordu Guinnessa 2019. W 2018 roku na wrocławskim rynku zagrało wspólnie 7411 gitarzystów – w tym roku dołączą do nich muzycy z zespołu Slade, który później da pełny koncertowy show dla fanów gitarowego grania.

Ponadto podczas 3-Majówki wystąpią Kult, Nocny Kochanek, Pidżama Porno, Happysad, IRA, Decapitated, Łąki Łan, O.S.T.R., Krzysztof Zalewski, Ania Dąbrowska, Mery Spolsky oraz projekt Albo Inaczej. Koncerty odbędą się na Pergoli oraz w Hali Stulecia we Wrocławiu, ul. Wystawowa 1

Do końca grudnia obowiązują promocyjne ceny:

  • karnety 3-dniowe: 120 PLN
  • karnety 2-dniowe: 95 PLN

Bilety jednodniowe są w cenie 70 PLN.

Slade powstał w Anglii pod koniec lat 60. Chociaż wydany w 1969 roku pod nazwą Ambrose Slade debiutancki album „Beginnings”, nie odniósł sukcesu, grupa miała przed sobą złote lata, gdy Anglię opanowało szaleństwo na punkcie glam rocka. Przełomem okazał się trzeci album studyjny, „Slayed?”. Zapoczątkował on serię udanych albumów i singli, które docierały na szczyty list. Z tego okresu pochodzą takie piosenki, jak „Coz I Luv You”, „Mama Weer All Crazee Now”, „Cum On Feel the Noize” oraz świąteczny przebój „Merry Xmas Everybody”. W 1975 roku grupa wystąpiła w filmie „Slade In Flame”, który okazał się jednym z najsłynniejszych filmów z udziałem rockowej grupy.

W 1992 roku grupę opuścili Noddy Holder i Jim Lea, odpowiedzialni za większość przebojów, jednak zespół działa i koncertuje do dziś.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także