The Black Keys zapowiadają nowy album. Pierwszy singiel już w sieci!

/ 5 lutego, 2026

Duet The Black Keys powróci z nowym albumem „Peaches!”. Krążek zadebiutuje 1 maja 2026 roku nakładem Easy Eye Sound/Parlophone Records.


Wraz z zapowiedzią płyty zespół udostępnił pierwszy singiel, „You Got To Lose”.

Utwór powstał w trudnym dla Dana Auerbacha czasie, gdy opiekował się swoim ojcem, który przeszedł udar oraz zmaga się z rakiem przełyku. Jak mówi artysta, początkowo wcale nie planował nagrać pełnej płyty:

Nie robiliśmy płyty. Po prostu graliśmy dla siebie. Naprawdę pierwotne, w momencie, gdy wszystkie nerwy były napięte, po prostu krzyczeliśmy. Przechodziliśmy przez wiele rzeczy, starając się podnieść na duchu. Myślę, że choroba mojego taty sprawiła, że przestałem się przejmować i po prostu chciałem trochę krzyczeć.

Singla „You Got To Lose” można posłuchać poniżej:

Album nagrano na żywo z pełnym zespołem przy minimalnym użyciu dodatkowych nagrań. Wydawnictwo ma być najbardziej surową płytą w dorobku The Black Keys.

Tracklista „Peaches!” prezentuje się następująco:

  • Where There’s Smoke, There’s Fire
  • Stop Arguing Over Me
  • Who’s Been Foolin’ You
  • It’s a Dream
  • Tomorrow Night
  • You Got To Lose
  • Tell Me You Love Me
  • She Does It Right
  • Fireman Ring the Bell
  • Nobody But You Baby

Po premierze albumu duet wyruszy w krótką trasę koncertową po Europie i Ameryce Północnej Muzycy zagrają m.in. w Londynie i Paryżu.

KOMENTARZE

Przeczytaj także