Metallica nie może wyjść z podziwu dla młodej japońskiej piosenkarki pop, która wykonała jej przebój.
Kilka dni temu zakończył się znany, japoński festiwal Summer Sonic, który w tym roku miał dwie odsłony: w Tokio i Osace. Jedną z gwiazd była 23-letnia piosenkarka pop, Ado, która wykonała utwór „Enter Sandman” Metalliki.
Jej wykonanie dotarło do samego zespołu, który postanowił na platformie „X” podzielić się wrażeniami:
Kiedy widzimy, jak młodsze pokolenia docierają do naszej muzyki czujemy, że ona się nie starzeje. To jedna z najlepszych rzeczy, jakie nam się przytrafiają. Ale nigdy nie widzieliśmy, żeby ktoś to zrobił tak, jak Ado. Otworzyła i zwieńczyła Summer Sonic za pomocą „Enter Sandman”. Zmiotła nas tym! Dziękujemy.
Poniżej możecie obejrzeć fragment występu Ado wykonującej „Enter Sandman” Metalliki.
Ado później odpisała na post Metalliki twierdząc, że jej muzyka jest ponadczasowa.
Ado to urodzona w 2002 roku w Tokio japońska wokalistka i producentka muzyczna, wykonująca muzykę j-pop. W lipcu 2025 roku, Ado została sklasyfikowana jako najczęściej odtwarzana japońska artystka poza Japonią w śródrocznym rankingu Spotify, gdzie prawie 80% odtworzeń jej utworów pochodziło spoza Japonii. Ado nigdy nie opublikowała swojego wizerunku, ani konkretnych informacji o sobie; zamiast tego posługuje się unikalnym avatarem w stylistyce mangi.
