AC/DC potwierdza pierwsze europejskie koncerty

/ 12 grudnia, 2014

Zespół AC/DC opublikował album "Rock or Bust" dokładnie dziesięć dni temu. Naturalnym następstwem wydania płyty jest wyruszenie w trasę koncertową. Muzycy zapewniali, że tak właśnie zrobią, choć mieli ostatnio pod górkę – z zespołem pożegnał się chory Malcolm Young, natomiast Phil Rudd ma zatargi z prawem i grozi mu nawet siedem lat pozbawienia wolności. Angus Young i Brian Johnson przekonywali jednak, że – niezależnie od okoliczności – w trasę wyruszą.

Wygląda na to, że słowa dotrzymają. Właśnie ogłoszono trzy koncerty, które odbędą się w Europie, jednak na razie nie tej kontynentalnej. AC/DC pojawi się 28 czerwca w Glasgow (Hampden Park), 1 lipca w Dublinie (Aviva Stadium) i 4 lipca w Londynie (Wembley). Bilety na wszystkie koncerty trafią do sprzedaży w przyszłym tygodniu.

Choć to dopiero początek ogłoszeń, widzimy już pewną tendencję – AC/DC gra tylko i wyłącznie na dużych, otwartych obiektach, czyli stadionach piłkarskich. To dobra informacja dla nas, ponieważ jak nigdy dysponujemy kilkoma doskonałymi obiektami, które spełnia wymagania zespołu. Muzycy mogą pojawić się na Stadionie Narodowym, mogą przyjechać do Gdańska, Wrocławia lub Poznania. Wybór jest ogromny, a nam pozostaje czekać na kolejne ogłoszenia!

Grupie AC/DC poświęciliśmy sporo miejsca w grudniowym "Teraz Rocku". Pismo jest dostępne w sprzedaży od 26 listopada. 

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także