Adam "Nergal" Darski znów żąda przeprosin od Ryszarda Nowaka

/ 10 czerwca, 2015

Ryszard Nowak z Ogólnopolskiego Komitetu Obrony przed Sektami w 2008 roku w reakcji na koncert grupy Behemoth i podarcie przez Adama „Nergala” Darskiego na scenie Biblii, nazwał go na łamach „Gazety Świętojańskiej” przestępcą. Sprawa niedługo potem trafiła do sądu.

Pierwsza decyzja zapadła w 2009 roku: Nowak miał przeprosić muzyka i wpłacić 3 tys. zł na schronisko dla bezdomnych zwierząt. Nie zrobił tego, a zamiast tego odwołał się od wyroku. Sąd apelacyjny go uchylił i skierował sprawę do ponownego rozpatrzenia. Kolejny proces ruszył wczoraj. Adam „Nergal” Darski raz jeszcze przedstawił swoje stanowisko:

Mam twardy pancerz i jestem odporny na epitety. Gdy w internecie jestem wulgarnie nazywany przez hejterów „ch**” albo „k***”, to daję sobie z tym radę. Ale przestępcą nie jestem i za takie słowa domagam się przeprosin!

Jego pełnomocnik podkreślił, że muzyk nie popełnił żadnego przestępstwa i słowo „przestępca” nie ma w jego przypadku żadnego uzasadnienia.

Sąd nie wydał jeszcze wyroku, gdyż chce przesłuchać pozwanego, a ten wczoraj nie zjawił się w Gdańsku. Rozprawa została odroczona do 15 września.

ud | fot. Jonas Rogowski, CC BY-SA 3.0

KOMENTARZE

Przeczytaj także