Album Metalliki gotowy w 25-30 procentach

/ 11 kwietnia, 2015

Każdy muzyk z zespołu Metallica, który jest ostatnio przepytywany przez dziennikarzy, obowiązkowo musi odpowiedzieć, na jakim etapie są prace nad nową płytą. Wydaje się to zrozumiałe, ponieważ cały muzyczny świat czeka na nowe wydawnictwo zespołu, a ostatnie doniesienia, iż muzycy pracują nad premierowym materiałem, tylko zaostrzyły apetyty.

Tym razem serwis Billboard przepytywał na tę okoliczność gitarzystę Kika Hammetta. Postanowił on w miarę obiektywnie ocenić, na jakim etapie są prace:

Utwory ciągle się zmieniają. Nic nie jest stałe. Musimy przebrnąć przez ogrom materiału. Mamy ponad tuzin utworów i dwieście, może trzysta riffów, dlatego trudno jest mi powiedzieć, na jakim jesteśmy etapie. Na pewno nie jesteśmy w połowie. Wydaje mi się, że wykonaliśmy 25, maksymalnie 30 procent pracy. Trudno jest to jednak ocenić, ponieważ tak jak mówiłem – jest już sporo utworów, a planujemy jeszcze napisać kolejne.

Muzyk przyznał również, że wejście do studia nagraniowego jest dla niego i wszystkich w Metallice ogromnym wyzwaniem, poważną zmianą w dotychczasowym życiu, dlatego muszą się do tego odpowiednio przygotować.

No to mamy kolejny dowód na to, że Metallica pracuje ambitnie nad nowym wydawnictwem, które według nieoficjalnych doniesień powinno pojawić się w pierwszej połowie przyszłego roku. Będzie to pierwszy album z premierowym materiałem od 2008 roku, czyli płyty "Death Magnetic".

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także