Alice Cooper nagrywa z kolegami z Alice Cooper Band

/ 12 maja, 2016

Już jakiś czas temu Alice Cooper zdradził, że w tym roku najprawdopodobniej opublikuje dwa albumy – pierwszym będzie kolejne wydawnictwo współtworzonego przez niego Hollywood Vampires, a drugim następny solowy album. Właśnie dowiedzieliśmy się nieco więcej na temat tego drugiego, a muzyk mówił o nim w wywiadzie dla The Weekender:

Napiszę trzy lub cztery utwory z Neilem Smithem i Mikiem Brucem [członkowie Alice Cooper Band – przyp. mg.]. Pracujemy wspólnie w Phoenix od jakiś dwóch tygodni, piszemy i nagrywamy. Nigdy nie wiadomo, co z tego wyjdzie, ale ja zawsze jestem zdania, że trzeba działać.

Pisaniem nowej muzyki zajmuje się również basista Alice Copper Band, Dennis Dunaway, o czym w tym samym wywiadzie wspomniał Cooper:

Dennis Dunaway pisze dwa czy trzy kawałki. Jeszcze ich nie widzieliśmy, ale Denis zawsze przygotowuje wspaniały materiał. Fajnie jest móc znów pracować z ludźmi, z którymi nie pracowałeś od dłuższego czasu. Nie staramy się odzyskać utraconej młodości, tylko uzyskać wspaniałe brzmienie.

Alice Copper Band to skład sformowany przez Alice Coopera w latach 60. ubiegłego wieku. To właśnie Smith, Bruce i Dunaway współtworzyli takie albumy jak „Killer” z 1971 czy „School's Out” z 1972 roku. Choć zespół nigdy nie został rozwiązany, ostatnie albumy Alice Cooper przygotowywał z udziałem innych muzyków.

Warto jednak wspomnieć, że Smith, Bruce i Dunaway pomogli Cooperowi podczas nagrywania „Welcome 2 My Nightmare” z 2011 roku. Wygląda na to, że w wypadku nowej płyty będzie podobnie. 

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także