Alter Bridge nagrywa nowy album

/ 30 kwietnia, 2013

O tym, że nowa płyta zespołu Alter Bridge powstanie w najbliższym czasie było wiadomo od zeszłego miesiąca. Wtedy właśnie basista Brian Marshall napisał na swoim twitterze, że rozpoczął się proces pisania utworów; na tym samym portalu społecznościowym gitarzysta Mark Tremonti wspomniał, że zaczął się wstępny proces produkcji nowej płyty.

Teraz wiemy natomiast, że zespół Alter Bridge już nagrywa. – Jesteśmy szczęśliwi, że możemy ogłosić, iż nagrywanie czwartej studyjnej płyty właśnie się rozpoczęło. Pierwsze są partie perkusji w wykonaniu Scotta "Flipa" Phillipsa. Zostańcie z nami, będziemy na bieżąco informować o postępach prac – głosi oświadczenie na stronie zespołu.  

Fani zespołu Alter Bridge obawiali się, że przez napięte kalendarze muzyków nagrywanie nowego krążka może być zagrożone. Jak się jednak okazuje, udało im się wygospodarować czas na przygotowanie premierowego materiału. Przypomnijmy, że wokalista zespołu Myles Kennedy jest również członkiem formacji należącej do słynnego gitarzysty Slasha. Natomiast Tremonti, Marshall i Phillips grają w zespole Creed.

Nie podano na razie przybliżonego terminu zakończenia prac, czy publikacji nowego krążka. Ostatnim studyjnym albumem zespołu Alter Bridge jest "AB III" z 2010 roku.

Redakcja

KOMENTARZE

Przeczytaj także