Alter Bridge – posłuchaj pierwszego utworu z nowej płyty

/ 26 lipca, 2016

Piąta studyjna płyta Alter Bridge zatytułowana będzie „The Last Hero” i ukaże się 7 października 2016 roku. Wokalista Myles Kennedy w rozmowie z portalem metalinsider.net przyznaje, że gdy powstała, wiele się działo.

Słowa powstały w pierwszych miesiącach tego roku, gdy aranżowaliśmy nagrania. Dużo się wtedy działo: oglądaliśmy wiadomości, przyglądaliśmy się kampanii wyborczej, rasizmowi i środowisku wokół nas. Na ten album zdecydowany wpływ miał aktualny stan rzeczy, ta płyta o nim opowiada. Nie narzucamy nikomu w żaden sposób poglądów, ale z pewnością jesteśmy w tym wszystkim zanurzeni i trzymamy rękę na pulsie.

Jeden z utworów, „The Writing on the Wall”, jest o tych, którzy zaprzeczają globalnemu ociepleniu. Sprawdźcie, o czym jest pierwszy opublikowany singiel – posłuchajcie „Show Me a Leader”.

Całą płytę słyszało już 350 fanów, którzy 6 lipca w Orlando na Florydzie wzięli udział w publicznym odsłuchaniu krążka. Nam przyjdzie jeszcze trochę na to poczekać.

Niedługo po premierze zespół Mylesa Kennedy’ego przyjedzie do Polski z albumem „The Last Hero” – Alter Bridge zagra 16 listopada 2016 roku w Katowicach.

Tracklista „The Last Hero” Alter Bridge:

1. Show Me a Leader
2. The Writing on the Wall
3. The Other Side
4. My Champion
5. Poison in Your Veins
6. Cradle to the Grave
7. Losing Patience
8. This Side of Fate
9. You Will Be Remembered
10. Crows on a Wire
11. Twilight
12. Island of Fools
13. The Last Hero
14. Last of Our Kind

ud

KOMENTARZE

Przeczytaj także