Alter Bridge zapowiada album "Last Hero"

/ 8 lipca, 2016

Alter Bridge zagra w Katowicach 16 listopada 2016 roku. Wszystko wskazuje na to, że usłyszeć tam będzie można nowe utwory Mylesa Kennedy’ego, Marka Tremontiego, Briana Marshalla i Scotta Phillipsa – krążek „Last Hero” będzie miał premierę wcześniej, w październiku tego roku.

Informacja została ujawniona fanom podczas pierwszego publicznego odsłuchania płyty, które miało miejsce 6 lipca w Orlando na Florydzie. Obecni tam donoszą, że na albumie znajdzie się 14 utworów, m.in. „Cradle to the Grave”, „Crows on the Line” i „Island of Fools”. Jedna z kompozycji liczy aż siedem minut.

Plany dotyczące premiery tylko niewiele się zmieniły. Gitarzysta Mark Tremonti jeszcze w maju wspominał o wrześniu. Wtedy prace przebiegały tak:

Doszliśmy do punktu, w którym trzeba zacząć nagrywać linie wokalne. Ja dograłem właśnie gitarę akustyczną, została mi do przygotowania jedna solówka i to tyle, jeśli chodzi o gitary. Myles [Kennedy – przyp. mg] ma do zaśpiewania trzynaście utworów. Jeden już przygotował. Mamy czternaście piosenek, co oznacza, że będzie co wrzucić na strony B singli.

Wcześniej muzyk mówił o kierunku nowej płyty. Mogła pójść w każdą stronę. Alter Bridge miał mnóstwo pomysłów w wielu różnych stylach. Już niedługo posłuchamy, na co się zdecydowali.

Dyskografię zespołu na razie zamyka opublikowany w 2013 roku album „Fortress”. Z niego pochodzi kawałek „Addicted to Pain”.

ud

KOMENTARZE

Przeczytaj także