Andareda – już niedługo nowy album

/ 14 października, 2011

Zespół Andareda powraca z drugim studyjnym albumem, następcą wydanego własnym sumptem krążku "Zmierzam". Na płycie znalazło się 11 utworów utrzymanych w progresywnych klimatach. Według wokalisty Piotra Skałki, nowy materiał traktuje "o sile zbawiennego i destrukcyjnego wpływu jednego człowieka na drugiego, o tym jak dalece możemy nawzajem się budować i jak niszczycielska może być nasza postawa życiowa".

Muzyki pochodzącej ze Śląska formacji nie da się jednoznacznie określić. Nie pasują do żadnej szufladki z konkretną etykietką. Stylistycznie przypominają legendarną polską formację rocka progresywnego Abraxas, ale w ich utworach słychać również wpływ poezji śpiewanej. Jednym zdaniem Andareda, to coś zupełnie wyjątkowego i niepowtarzalnego. Hipnotyzują swoim brzmieniem wprowadzając w wykreowany przez siebie świat, mający jednak mocne korzenie w otaczającej nas rzeczywistości.

Niebawem zespół rusza w trasę koncertową. Na trasie znajdą się na pewno Katowice, Kraków, Warszawa, Wrocław i Jaworzno skąd pochodzi zespół. Właśnie w swoim rodzinnym mieście zagrają już 29 października. 3  listopada przyjdzie kolej na Klub Madnes we Wrocławiu.

Lista utworów:

1. Piszczenie Dnia
2. Jesteś Tu Na Chwilę
3. Fabryka Robotów
4. Jeden Ruch By Zmienić Wszystko
5. Zanim Zgasnę
6. Tyle W Ludziach Zła
7. Habibi – To Nie Koniec
8. Metanoja
9. Serce Smoka
10. Złomroźne Słowa
11. W Pobliżu Andromedy

redakcja

KOMENTARZE

Przeczytaj także