Anette Olzon (ex-Nightwish) zapowiada solowy album

/ 29 listopada, 2013

Pierwszy solowy album Anette Olzon, wieloletniej wokalistki zespołu Nightwish, zostanie opublikowany 28 lutego przyszłego roku. Płyta pt. "Shine" pojawi się na rynku za pośrednictwem wytwórni earMUSIC, która należy do Edel Group. Produkcją płyty zajęła się sama wokalistka, a wspomogli ją Johan Kronlund, Stefan Örn i Johan Glössner. Miksowaniem zajęli się natomiast Nicklas Flykt, Ronny Lahti i wspomniany już Kronlund.

Piosenkarka o swoim albumie:

Jestem niezwykle podekscytowana, że w końcy wydam pierwszy solowy album. Pracowałam nad nim bardzo długo… Jest to zbiór bardzo osobistych utworów, które zaczęłam pisać już w 2009 roku, choć nie brakuje też nowszych piosenek. Ogólną wiadomością, którą chciałam przekazać poprzez ten album, jest nasze życie – mroczne, trudne i smutne, ale jednocześnie pozwalające na ujrzenie światełka nadziei, które pozwala na bycie silniejszym, pełnym życia. To właśnie "Shine".

Anette Olzon była wokalistką Nightwish w latach 2007-2012. Była następczynią Tarji Turunen, która również przez ostatnie lata angażuje się w karierę solową.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także