Anthrax atakuje religijny ekstremizm w nowym utworze

/ 23 października, 2015

Anthrax jeszcze w lipcu tego roku zapewniał, że zaraz skończy nagrywanie następcy albumu „Worship Chaos” z 2011 roku. 20 nowych utworów miało już wtedy być niemal gotowych. Niestety dla fanów Belladonnie i kolegom plany trochę się zmieniły i premiera hucznie zapowiadanego krążka została przesunięta na 2016 rok.

Nie można jednak czekać w nieskończoność, Anthrax zdecydował się więc w końcu podzielić pierwszym singlem. Oto on – „Evil Twin”.

Najnowszy utwór grupy opowiada o ekstremizmie – zdradza autor tekstu, gitarzysta Scott Ian:

Bardzo na mnie wpłynęła masakra w redakcji „Charlie Hebdo”, tak jak każda inna, która miała miejsce w szkole czy kinie. Nie mogę zrozumieć, co sprawa, że ktoś myśli, iż to jest najlepsze, co może zrobić. „Pokażę światu, uszczęśliwię mojego Boga”. To bzdura. Nie czepiam się religii, to nie jest moim celem, lecz ludzi, którzy są ekstremistami, którzy czują, że mogą osądzać innych i dokonywać egzekucji, ponieważ ktoś nie wierzy w to, co oni. Sądzę że to ten „diabelski bliźniak” [w oryg. „Evil Twin”] człowieczeństwa. Pisanie o tym tekstów to dla mnie jedyny sposób na katharsis.

Perkusista Charlie Benante, by rozładować atmosferę, ze śmiechem dodaje od siebie kilka słów o muzyce:

Tak, otwierający riff jest naprawdę diabelski. Sporo byliśmy w trasie z Death Angel i Exodusem, więc byłem w naprawdę thrashowym stanie umysłu, kiedy zaczynałem tworzyć riffy dla tego utworu. Razem ze słowami Scotta i melodiami Franka powstało coś naprawdę wspaniałego i w starym stylu thrashowego.

A jak Wam się podoba pierwsza zapowiedź nowej płyty?

Następca albumu „Worship Music” z 2011 roku ma ukazać się po pięciu latach, w pierwszym kwartale 2016 roku. Wyprodukuje go Jay Ruston (Stone Sour, Steel Panther). Muzycy dotychczas zdradzili tytuły jeszcze dwóch innych nowych utworów: „The Battle Chose Us” oraz „You Gotta Believe”.

ud

KOMENTARZE

Przeczytaj także