Anthrax na klubowym koncercie w Polsce

/ 11 kwietnia, 2014

Dokładnie 2 czerwca w Krakowie zaprezentuje się jeden z najbardziej znanych i cenionych zespołów thrashmetalowych na świecie – amerykański Anthrax. Muzycy pojawią się w klubie Fabryka. Na razie nie wiadomo, kto będzie ich supportował.

Bilety trafiły już do sprzedaży, a więcej na ich temat TUTAJ.

Kiedy przychodzi do wymienienia największych zespołów thrashmetalowych, ta nazwa zawsze musi paść. Metallica, Slayer, Megadeth i właśnie oni – Anthrax, wynieśli ten gatunek na szczyty, nagrali mnóstwo klasycznych dla thrashu numerów i płyt, stworzyli swój własny, rozpoznawalny styl. Mają tyle samo lat, co Metallica, ale powstali na drugim końcu USA, w Nowym Jorku. Początki w grupie pamięta tylko jej główna postać, gitarzysta Scott Ian. Złotych czasów thrashu z obecnych członków Anthrax doświadczyli też Joey Belladonna, Frank Bello i Charlie Benante, których staż w zespole jest niewiele krótszy od lidera. W składzie: Ian, Belladonna, Bello, Benante i z Danem Spitzem na gitarze prowadzącej, kapela nagrała legendarne płyty: "Spreading The Disease", "Among The Living", "State Of Euphoria" oraz "Persistence Of Time".

Anthrax wciąż promuje album "Worship Music" z 2011 roku, który zebrał entuzjastyczne recenzje. Z muzyków, którzy go nagrywali, nie ma już w składzie Roba Caggiano. Zastąpił go znany z Shadows Fall gitarzysta Jonathan Donais. Z nim Anthrax zaprezentuje się po raz kolejny w Polsce, po raz kolejny po dłuższej przerwie w klubie.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także