Anthrax ujawnił tytuł i datę premiery nowej płyty

/ 3 listopada, 2015

Następca albumu „Worship Music” ukaże się już 26 lutego 2016 roku i zatytułowany będzie „For All Kings”. Na Facebooku Anthrax pojawił się krótki film:

Kilkanaście dni temu Anthrax ujawnił pierwszy utwór z tego wydawnictwa – „Evil Twin”.

Najnowszy utwór grupy opowiada o ekstremizmie – zdradza autor tekstu, gitarzysta Scott Ian:

Bardzo na mnie wpłynęła masakra w redakcji „Charlie Hebdo”, tak jak każda inna, która miała miejsce w szkole czy kinie. Nie mogę zrozumieć, co sprawa, że ktoś myśli, iż to jest najlepsze, co może zrobić. „Pokażę światu, uszczęśliwię mojego Boga”. To bzdura. Nie czepiam się religii, to nie jest moim celem, lecz ludzi, którzy są ekstremistami, którzy czują, że mogą osądzać innych i dokonywać egzekucji, ponieważ ktoś nie wierzy w to, co oni. Sądzę że to ten „diabelski bliźniak” [w oryg. „Evil Twin”] człowieczeństwa. Pisanie o tym tekstów to dla mnie jedyny sposób na katharsis.

Perkusista Charlie Benante, by rozładować atmosferę, ze śmiechem dodaje od siebie kilka słów o muzyce:

Tak, otwierający riff jest naprawdę diabelski. Sporo byliśmy w trasie z Death Angel i Exodusem, więc byłem w naprawdę thrashowym stanie umysłu, kiedy zaczynałem tworzyć riffy dla tego utworu. Razem ze słowami Scotta i melodiami Franka powstało coś naprawdę wspaniałego i w starym stylu thrashowego.

Nową płytę Anthrax wyprodukuje Jay Ruston (Stone Sour, Steel Panther). Muzycy dotychczas zdradzili tytuły jeszcze dwóch innych nowych utworów: „The Battle Chose Us” oraz „You Gotta Believe”.

ud

KOMENTARZE
Tagi:

Przeczytaj także