Apocalyptica kocha być naga

/ 8 lipca, 2015

Ostatnia płyta szalonych metalowych wiolonczelistów,„Shadowmaker”, ukazała się w kwietniu 2015 roku. Apocalyptica po raz pierwszy w historii nagrała cały album z jednym wokalistą. Podczas gdy po koncercie Eicca Toppinen opowiadał fińskiemu radiu Nova o poszukiwaniach odpowiedniego człowieka i o tym, jak trafili na Franky’ego Pereza, ten postanowił zdradzić, jak odnalazł się w gronie Finów.

W zasadzie… może publiczność z radością przyjmie taką informację… ci faceci są bardzo dumni ze swojego kraju. Postanowili sobie za cel zaznajomienie mnie z fińską kulturą. Kocham to miejsce. Jest tu cudownie. A ludzie są bardzo przyjaźni… Powinniście wiedzieć o jednej rzeczy… Może to coś typowo fińskiego, choć nie sądzę. Uważam, że to coś typowego dla Apocalyptiki. Ci faceci uwielbiają być nadzy. Nie łapię tego. Raz byłem nagi, ale oni są nadzy cały czas.

Apocalyptica gra od 1993 roku. Że też potrzeba było dopiero jednego Amerykanina, by odkryć przed światem takie rzeczy!

Finowie promują właśnie swoją najnowszą płytę. Jeśli jeszcze nie zakupiliście „Shadowmaker”, całe wydawnictwo możecie sprawdzić w serwisie YouTube. Grupa z tym krążkiem pojawi się również w Polsce – Apocalyptica 7 października 2015 zagra w Warszawie, a 8 października w Krakowie.

Poniżej w dobrej jakości zobaczyć możecie również fragmenty wspomnianego wyżej koncertu z utworami „Shadowmaker”, „Cold Blood” oraz „Nothing Else Matters”.

ud

KOMENTARZE

Przeczytaj także