Apocalyptica kończy prace nad albumem

/ 1 sierpnia, 2014

Ostatni album grupy pod tytułem "7th Symphony" ukazał się w 2010 roku. Do tego czasu albumy ukazywały się w 2-3 letnich odstępach, ale tym razem na nowy album przychodzi nam czekać aż 5 lat. Co jest powodem takiego stanu rzeczy? Zaangażowanie muzyków w projekty poboczne – Eicca Toppinen w Cherry And The Vipers, Mikko Siren w Emigrate (projekcie Richarda Kruspe z Rammstein). Mikko nawiązał także współpracę z Cheek, największym hip-hopowym artystą w Finlandii.

Jeśli chodzi o Apocalypticę, Toppinen wyraził się następująco:

Jesteśmy w świetnej formie i ciągle głodni wspólnego tworzenia muzyki. Jeśli chcesz próbować czegoś nowego, nigdy nie wiesz gdzie skończysz. Ale my jesteśmy zmotywowani, a głowy mamy pełne świeżych pomysłów.

W przeszłości Apocalyptica współpracowała z takimi artystami jak Dave Lombardo czy Ville Valo. Tym razem gościem zespołu na nowym materiale będzie wokalista Franky Perez – nie tylko w procesie nagrywania utworów, ale także w trasie koncertowej. Perez jest głównie znany ze swoich występów w Scars On Broadway, ale także ze współpracy np. ze Slashem oraz z własnej kariery solowej.

mm

KOMENTARZE

Przeczytaj także