Apocalyptica spotka się z Richardem Wagnerem

/ 17 czerwca, 2013
 
Spektakl Wagner Reloaded – Apocalyptica meets Wagner odbędzie się w Lipsku. Jego światowa premiera nastąpi 5 lipca w Arena Leipzig, a drugi występ odbędzie się dzień później również w tej hali. Według organizatorów spektakl będzie połączeniem muzyki klasycznej i rockowej, tańca, artyzmu, teatru instalacji multimedialnych. 
 
 
Reżyserem tego przedsięwzięcia jest Gregor Seyffert, niemiecki choreograf, dyrektor artystyczny Państwowej Szkoły Baletowej i Akademii Artystycznej w Berlinie. W projekt zaangażował on Finów z zespołu Apocalyptica, Orkiestrę Symfoniczną oraz chór radia MDR, Teatr Titanick i Berliński Balet Młodzieżowy. Muzykami będzie dyrygował Kristjan Järvi. 
 
Na oficjalnym profilu grupy Apocalyptica w serwisie Facebook Perttu Kivilaakso, muzyk formacji relacjonował przygotowania do Wagner Reloaded – Apocalyptica meets Wagner:
 
 
 
W ostatnim miesiącu ćwiczyłem jak dziki osioł, ponieważ będę miał prawdziwy powrót do świata muzyki klasycznej. Przez wiele, wiele lat czekałem na właściwy czas!
 
 
 
W sieci opublikowano filmową zapowiedź tego wydarzenia artystycznego. Można ją zobaczyć poniżej:
 
 
Spektakl Wagner Reloaded – Apocalyptica meets Wagner uczci 200. rocznicę urodzin niemieckiego kompozytora Richarda Wagnera. Zasłynął on jako autor dramatów muzycznych (m.in. "Tristan i Izolda", "Pierścień Nibelunga") i oper (np. "Latający Holender", "Tannhäuser"). 
 
Zespół Apocalyptica w przyszłym roku zagra w Warszawie koncert w towarzystwie orkiestry kameralnej. Więcej o tym wydarzeniu piszemy TUTAJ

pg

KOMENTARZE

Przeczytaj także