Arctic Monkeys pracują nad nową płytą

/ 27 grudnia, 2016

Shamir Masri napisał na swoim koncie Twitter, że wokalista Arctic Monkeys, Alex Turner, potwierdził mu w wywiadzie powrót Arctic Monkeys do studia. Wcześniej magazyn „New Musical Express” donosił, że członków zespołu widziano w rodzinnym mieście Sheffield, gdzie ponoć ma powstawać ich nowa płyta. Jeszcze latem Alex Turner twierdził, że zespołowi nie spieszy się do nagrania nowej płyty, enigmatycznie mówiąc: „Przyjdzie na to odpowiednia pora. Zobaczymy. Nie spieszy nam się”.
 
W ostatnim czasie członkowie Arctic Monkeys byli zaangażowani w inne przedsięwzięcia: perkusista Matt Helders wziął udział w nagraniu płyty „Post Pop Depression” Iggy’ego Popa i Josha Homme, a wokalista Alex Turner wraz z The Last Shadow Puppets wydał longplay „Everything You've Come To Expect” i EP „The Dream Synopsis”.
 
Poprzedni album Arctic Monkeys, „AM”, okazał się jedną z najważniejszych płyt 2013 roku, zdobywając w Wielkiej Brytanii potrójną Platynę i szczyt list przebojów, a w USA dochodząc do miejsca 6. i sprzedając się niemal w milionie egzemplarzy. Magazyny „NME” i „Q” uznały go albumem roku, wiele innych umieściło go w pierwszej dziesiątce najważniejszych płyt 2013 roku. Z płyty tej pochodzi między innymi utwór „Do I Wanna Know?”.

rf

KOMENTARZE
Tagi:

Przeczytaj także