Arena w Polsce z koncertami i nową płytą

/ 17 października, 2014

Arena, jeden z najlepszych brytyjskich zespołów neo-progresywnych, powróci wiosną przyszłego roku z nowym albumem zatytułowanym "The Unquiet Sky". Będzie to ósme studyjne wydawnictwo w ich karierze i jak zdradza Clive Nolan, możemy spodziewać się Areny w jej najbardziej klasycznym wydaniu: 

Materiał na album piszemy już od kilku miesięcy, a nagramy go z końcem roku. Będzie to koncept-album oparty luźno na horrorze M. R. Jamesa. Nie zabraknie tu mocnych i mrocznych tematów…

Premiera nowej płyty zbiegnie się z 20. rocznicą wydania ich debiutanckiego krążka "Songs From The Lions Cage". W związku z tym zespół wyruszy na europejską trasę koncertową, która obejmie również Polskę.

Zaplanowane koncerty odbędą się w następujących miastach: 09.04.15 Katowice – Rialto, 10.04.15 Warszawa – Proxima, 11.04.15 Poznań – Blue Note. Występ w Katowicach będzie szczególnym wydarzeniem, ponieważ właśnie tam zespół zarejestruje swoje rocznicowe wydawnictwo DVD. Bilety trafią do sprzedaży 20 października

Arena występuje obecnie w składzie: Mick Pointer (perkusja), Clive Nolan (klawisze), John Mitchell (gitary), Kylan Amos (gitara basowa) oraz Paul Manzi (wokal).

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także