Armia zdradza szczegóły nowej płyty

/ 18 września, 2015

Jedna z najbardziej znaczących i twórczych polskich grup muzycznych powraca w nowym składzie i z nowym albumem. Już 16 października ukaże się nowy studyjny krążek Armii zatytułowany "Toń". "Będzie to krążek na swój sposób apokaliptyczny, bo innych w obecnych czasach nagrywać nie potrafię" – anonsuje Tomasz Budzyński

Ta legendarna formacja, której od 1985 roku przewodzi Tomasz Budzyński, powraca z jedenastym już w swoim dorobku albumem studyjnym, którym zaskoczy niejednego fana grupy. Na płycie znajdzie się dziesięć kompozycji:

01. Cud
02. Urkoloseum
03. Duszo wróć
04. Puste okno
05. Taniec duchów
06. Ukamienowanie
07. Toń
08. Cudzy grzech
09. Ostatnia chwila
10. Tam gdzie kończy się kraj

Grafikę na płytę stworzyła Nina Budzyńska, a od strony produkcyjnej nad krążkiem razem z Tomaszem Budzyńskim czuwał Marcin Bors.

Lider Armii tak wypowiada się na temat nowego wydawnictwa:

Można powiedzieć, że przez tyle lat wszystko zostało powiedziane i nasz styl się wyczerpał. Ale nie chcę, by Armia była takim zespołem jak Motorhead, który ciągle nagrywa te same utwory. Zawsze próbuję iść jakąś nową ścieżką, bo jestem ciekaw świata i mam odwagę eksperymentować. Wiem, że wielu fanów chciałoby, bym ciągle nagrywał "Legendę II" czy "Legendę III", ale nie jestem dinozaurem albo jakąś skamieliną, aby robić takie rzeczy. Nasza twórczość nie polega na tym, aby zadowolić gusta naszych fanów czy spełniać ich oczekiwania. Wręcz przeciwnie, nagrywamy na przekór tym oczekiwaniom. Myślę, że uda się nam znowu zaskoczyć.

Aktualnie Armia działa w następującym składzie: Tomasz Budzyński – wokal, Rafał Giec – gitara, Darek Budkiewicz – bas, Kuba Bartoszewski – waltornia i Amade Kaźmierczak – perkusja.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także