Avenged Sevenfold ma nowego perkusistę

/ 2 października, 2015

Pod koniec lipca zespół Avenged Sevenfold ogłosił, iż zakończył współpracę z perkusistą Arinem Ilejayem z powodu "różnic twórczych". Muzyk współtworzył grupę przez ostatnie cztery lata i był współautorem płyty "Hail to the King", która została opublikowana w 2013 roku. Zaraz po tym ogłoszeniu mniej lub bardziej uzdolnieni perkusiści umieszczali filmiki, które miały przekonać panów z A7X do zatrudnienia właśnie ich.

Niestety, ale chyba żaden nie przekonał muzyków na tyle, żeby dali mu szansę. Tymczasem znaleźli kogoś zaufanego, o czym poinformowali na swojej stronie:

Zauważyliśmy, że wrzuciliście do internetu wiele filmików z naprawdę dobrymi perkusistami, którzy chcieli spróbować swoich sił w Avenged Sevenfold. Doceniamy wsparcie i zainteresowanie, jednocześnie przekazujemy informację, że znaleźliśmy odpowiedniego człowieka. W zasadzie pracujemy z nim od ponad roku, aby upewnić się, że wpasuje się w zespół i nie będziemy musieli działać pochopnie. Gdy tylko będziemy mogli powiedzieć coś więcej, na pewno to zrobimy.

Wygląda więc na to, że zespół A7X rozpoczął poszukiwanie nowego perkusisty na wiele miesięcy przed ogłoszeniem odejścia Arina Ilejaya. To dość nietypowe podejście, ale bez wątpienia dzięki temu zabiegowi nowy człowiek szybko dopasuje się do stylu zespołu.

W oświadczeniu muzycy z Avenged Sevenfold zwrócili również uwagę na zgłoszenie, które otrzymali od fana i zapalonego perkusisty. Chodzi o majora armii Stanów Zjednoczonych Chrisa Hawkinsa, który nie tylko przygotował świetny film, ale również jest wspaniałym muzykiem i patriotą.

Film zatytułowany "Wiadomość dla Avenged Sevenfold" możecie obejrzeć w serwisie YouTube:

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także