Avenged Sevenfold: zawsze będziemy sami tworzyć swoje teksty

/ 24 sierpnia, 2013

Sytuacje, że zespoły czy znani muzycy zatrudniają osoby do pisania tekstów do nowych płyt są dość częste. Jednak nie wszystkie formacje wyobrażają sobie pomoc osób z zewnątrz w procesie twórczym. Do tej grupy zalicza się zespół Avenged Sevenfold.

W jednym z wywiadów mówił o tym wokalista M. Shadows:

Nawet nie zdawałem sobie sprawy, jak wiele zespołów korzysta z pomocy innych tekściarzy. Wiem, że działo się tak dawniej – Alice Cooper korzystał z takiego wsparcia, Aerosmith zatrudnia tekściarzy. My jednak wywodzimy się z Warped Tour i z punk rocka, dlatego takie rozwiązanie nigdy nie przeszło nam przez myśl. My staramy się tworzyć własną sztukę, jeśli jednak nie mamy weny – nic z tego nie będzie. Wolę po prostu poczekać do momentu, kiedy będziemy mieli coś do powiedzenia i przekazania. Ale zatrudnianie tekściarza nigdy, przenigdy nie przeszło nam przez myśl.

Nowy album zespołu Avenged Sevenfold ujrzy światło dzienne już 27 sierpnia. Muzycy udostępnili kilka dni temu teledysk przygotowany do singla "Hail To The King", obraz ten promuje nieopublikowaną płytę amerykańskiej formacji.

Na płycie znajdzie się dziesięć premierowych kompozycji:

01. Shepherd Of Fire
02. Hail To The King
03. Doing Time
04. This Means War
05. Requiem
06. Crimson Day
07. Heretic
08. Coming Home
09. Planets
10. Acid Rain

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także