Axl Rose (Guns N' Roses) wspiera dyskryminowaną nastolatkę

/ 7 września, 2016

O 18-letniej Sadie Elledge stało się głośno, gdy jako kelnerka w restauracji Jess’ Quick Lunch w Harrisonburgu od klienta otrzymała rachunek z adnotacją „Dajemy napiwki tylko obywatelom”. W Stanach Zjednoczonych dawanie napiwków jest na porządku dziennym. Niedanie go świadczy zwykle o tym, że klient był bardzo niezadowolony. W tym przypadku nie było do tego powodu. Przodkowie Sadie pochodzą z Meksyku i Hondurasu, ona jednak urodziła się już w USA i ma amerykańskie obywatelstwo. Dopisek był zdecydowanie rasistowski. Sprawą zainteresowały się media.

Zareagować postanowiła aktorka Greice Santo, znana z serialu „Jane the Virgin”, która sama niegdyś zmagała się z dyskryminacją. Zaprosiła dziewczynę do swojego programu „Glam with Greice”, w którym mogła przejść wizerunkową metamorfozę. To jednak nie był koniec niespodzianek.

Tu właśnie na scenę wkracza wokalista Guns N’ Roses i AC/DC. Axl Rose zadzwonił do pokrzywdzonej nastolatki i zaprosił ją na wrześniowy koncert tego drugiego zespołu. Aktorka opowiada, jak do tego doszło.

Skontaktował się ze mną. Jest moim przyjacielem i opowiedziałam mu o Sadie. Znał już tę historię. Kiedy powiedziałem mu o programie, chciał przylecieć i osobiście zaprosić ją na koncert w Ft. Lauderdale 30 sierpnia. Chciał wziąć ją i jej rodzinę, zamówić im piękny hotel i za WSZYSTKO zapłacić. Niestety Sadie nie mogła wtedy jechać – jej rodzina uczestniczyła w pogrzebie. Axl zasugerował, że gra niedaleko z AC/DC 17 września i żeby przyszła wtedy na show. To jedna z najmilszych i najhojniejszych osób, jakie znam. Jest cudowny, a jednocześnie jest zwykłym, życiowym człowiekiem. Naprawdę chciał mi pomóc.

Axl Rose zaskoczył telefonem Sadie Elledge, gdy ta siedziała u stylistki i brała udział w nagraniu wspomnianego programu.

Nie podoba mi się to, co ci się przydarzyło. Chcę wziąć udział w planie Greice i zapraszam cię na koncert AC/DC w Waszyngtonie.

Dziewczyna była przeszczęśliwa, co możecie zobaczyć na poniższych zdjęciach. Na koncert wybierze się z rodziną i przyjaciółmi.

ud

KOMENTARZE

Przeczytaj także